PARALLEL UNIVERSE
PARALLEL UNIVERSE

PARALLEL UNIVERSE

TASARIM   9.06.2021

Şu ana kadar 52’den fazla ülkede, bilim-sanat-teknoloji ekseninde sanat yerleştirmelerini milyonlarla buluşturan ödüllü Ouchhh Studyo’nun eserleri, Zenger küratörlüğünde DasDas’ta sonunda Türkiye’de seyirci ile buluşacak. Herbiri 35 dakika sürecek seanslarda, yapay zeka sayesinde Van Gogh tablolarını sadece görmeyecek aynı zamanda tabloların içinde gezinebileceksiniz.
 
Van Gogh eserlerinin renkleri ve şekilleri içeriğimizin temelini oluşturacak. Ardından kendi topraklarımıza dönüp ilk Türk arkeolog Osman Hamdi Bey’in en ünlü ve önemli eserleri günümüz teknolojisiyle buluşacak, sarmalayan bir sergi deneyimi yaşayabileceksiniz. Arkeolog Osman Hamdi Bey’den insanlığın bildiğimiz bütün tarihini değiştiren bir yere Göbeklitepe’yi ziyarete gidebileceksiniz. GAN ve yapay zeka algoritmalarıyla tarihi aydınlatan figürleri yeni bir bakış açısıyla görebileceksiniz. Bu şiirsel yolculuğa bir de makine öğrenimi ve yapay zeka algoritmalarını kullanarak, dünyanın kaderini değiştiren bilim adamları tarafından yazılan ışık, fizik, uzay-zaman hakkında milyonlarca satır teori, makale ve kitaptan öğrenen yapay zeka, gerçekliğin bilimsel bilinçli Şiirsel Kırılması oluşturarak tarih yazacak ve bu deneyime de şahit olabileceksiniz. 
 
Geçmişin bilinen en eski tarihini bugünün teknolojide gelinen noktasıyla birleştiren Paribu ana sponsorluğunda Parallel Universe, farklı evrenler arası gezinebilmenizi sağlayacak.
 
OUCHHH STUDIO
 
Ouchhh, 12 yıldır sanat&bilim ve teknolojiyi birleştiren deneyimler ve sanat eserleri üreten bir yeni medya stüdyosudur. Fütüristik bakış açısını şekillendiren, sanat, bilim ve teknolojiyi kullanarak, zihin odaklı bir yaklaşımla veri tabloları ve heykeller, yapay zeka kamusal sanat eserleri ve sarmalayan deneyimleriyle uluslararası alanda birçok ödül almıştır. Reddot Design Awards, German Design Award, IDA Design Awards, CODA Awards, Global Awards Club, Aesthetica Art Prize, Iconic Awards, Ace of Mice, Muse Creative Awards gibi prestijli birçok yarışmada ödül kazanmıştır. Google, Cern, Nike, NASA, Signal, iMapp, Mutek, Melbourne Light Festival, Singapore Art and Science Museum, Frost Miami Science Museum, SAT Société des arts technologiques Montreal, Canada National Space Center UK, American Indian Arts, Atelier Des Lumiere ve Ars Electronica gibi birçok  kurum ve müzelerde benzersiz deneyimler ve kamusal sanat eserleri gerçekleştirdi.
 
 
#Ouchhh #Zenger #DasDas #VanGogh #Göbeklitepe


Sayfanın Başına Dön