TASARIMIN NABZI!
TASARIMIN NABZI!
TASARIMIN NABZI!
TASARIMIN NABZI!
TASARIMIN NABZI!
TASARIMIN NABZI!
TASARIMIN NABZI!
TASARIMIN NABZI!
TASARIMIN NABZI!
TASARIMIN NABZI!

TASARIMIN NABZI!

TASARIM   10.04.2019

Tasarım dünyasının en prestijli etkinliklerinden biri olan Milano Tasarım Haftası, bu yıl 9 - 14 Nisan tarihleri arasında gerçekleşiyor. Dünyanın dört bir yanından pek çok tasarımcı, sanatçı ve markayı tasarım tutkunlarıyla buluşturan etkinlik, yanına aydınlatma fuarı Euroluce'yi de alarak şehrin her noktasına yayılıyor. Peki bu yıl bizi Milano'da neler bekliyor?

COS'tan Conifera

Fransız mimar Arthur Mamou-Mani imzalı Conifera, üç boyutlu baskı ile üretilmiş 700 adet biyoplastik tuğladan oluşan bir enstalasyon. 16. yüzyıldan kalma Palazzo İsimbardi'nin avlusunda kendine yer seçen çalışma; ziyaretçilerini, yenilenebilir ve sürdürülebilir malzemelerin potansiyelleri üzerine kurgulanmış bir deneyime davet ediyor.

Caffé Populaire

Pop-up konseptinin dünyada yaygınlaşmasıyla, artık fuarlar ve sergilerde de bu kavramın benimsendiği örneklere şahit oluyoruz. Tıpkı DWA Design Studio ve Lambert&Fils iş birliğindeki Caffé Populaire gibi! Uzun lafın kısası, her iki stüdyonun en yeni koleksiyonlarını görmek için Caffé Populaire'e bekleniyorsunuz!

Estetik Varoluş

Farklı estetik deneyimler biyolojimizi nasıl etkiler? Bu sorudan yola çıkan Muuto, Reddymade Architecture ve John Hopkins Üniversitesi'nden International Arts+Mind Lab, farklı mekanlardan meydana gelen bir enstalasyon ile estetik deneyimlerin potansiyellerini keşfe çıkıyor. Ziyaretçilere takılan bileklikler sayesinde nörolojik verileri ölçümleyen enstalasyon, mekansal estetiğin insan psikolojisi üzerindeki etkilerini araştırıyor.

Shape of Gravity

Japonyalı tasarım stüdyosu Nendo ve Venedikli aydınlatma markası WonderGlass iş birliğinde hazırlanan sergi, cam malzemenin potansiyelleri ve mobilya tasarımındaki kullanım şekillerine dikkat çekiyor. Koleksiyonun en özel parçasını ise mobilyaların üzerinde yer çekimine karşı duran 2.5 metre uzunluğundaki cam avize oluşturuyor!

#Milan Design Week #Milano Tasarım Haftası #COS #Nendo #Euroluce #Muuto #WonderGlass #enstalasyon #sergi #Salone del Mobile #Salone del Mobile 2019


Sayfanın Başına Dön