URBAN ATÖLYE İLE TASARIM SOHBETLERİ
URBAN ATÖLYE İLE TASARIM SOHBETLERİ

URBAN ATÖLYE İLE TASARIM SOHBETLERİ

TASARIM   4.10.2021

Mimar, sanatçı ve tasarımcılarla ürün geliştirme işbirlikleri yapan Urban Atölye, Yeni Alanlar Koleksiyonu için bu kez mimar Alexis Şanal ile Tempest terrazzo askı serisini tasarım severlere sundu.

Özellikle moda ve dijital aksesuarlar için tasarlanan ürün, gök cisimleri arasındaki boşluktan esinlenerek gezegenimizin her yerinde bulunan toprak malzemesine dönüştürülerek üretildi. Tasarımı tanıtımına paralel Urban Atölye bir yeni Design Dialog etkinliğinde üçü de mimar ve tasarımcı Alexis Şanal, Melike Altınışık ve Nilüfer Kozikoğlu ile tasarım küratörü Gökhan Karakuş’u buluşturdu. Modül İstanbul ev sahipliğinde gerçekleşecek söyleşinin ana başlığı etkinlikte malzeme, yöntem tasarımı ve güncel tasarım eylemleri oldu. Sohbeti Urban Atölye'nin Instagram sayfası üzerinden izleyebilirsiniz.

Urban Atölye, malzeme, süreç, montaj, araştırma, tasarım ve üretim için organik ve sentetik operasyonlarla mekan tasarımından arayüzlere kadar farklı ölçeklere hitap eden deneysel bir işliktir. 2009 yılından beri “Tasarım için üret, üretim için tasarla” anlayışıyla birçok sanatçı, mimar ve tasarımcı ile işbirliği yapmıştır. Bu anlayış ile 2020 koleksiyonu için mimar Melike Altınışık tarafından tasarlanan, duyulara hitap eden ve malzemeler arası sınırları belirsizleştiren bir tasarım manifestosunun ürünü olan Mellifluous beton-mum şamdanları ve Akdeniz coğrafyasından esinlenen Pebble mum ve mumluk setini üretmiştir.

 

#UrbanAtölye #YeniAlanlarKoleksiyonu #AlexisŞanal #Tempestterrazzo


Sayfanın Başına Dön