YENİLEBİLİR TASARIM YARIŞMASI
YENİLEBİLİR TASARIM YARIŞMASI

YENİLEBİLİR TASARIM YARIŞMASI

TASARIM   8.05.2020

Mimarlık ve şehircilik alanında disiplinler arası araştırmaların yapıldığı tartışma ve eğitim platformu İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi - AURA İstanbul'un Sertifika Programı mezunları tarafından düzenlenen AURA Prizma serisinin ilk etkinliği 'Yenilebilir Tasarım Yarışması' başlıyor. 

Yenilebilir Tasarım Yarışması, günlük yaşantının önemli bileşenlerinden yemeği; mimari, tasarım veya sanat kavramları üzerinden düşünmeyi ve bir tasarım aracı olarak kullanmayı hedefliyor. Her yaştan ve meslekten yarışmacının katılımına açık olan yarışmaya başvurular ücretsiz yapılabiliyor.

Katılımcıların, başvuru için online formu doldurmaları gerekiyor.

Başvuru formuyla birlikte iletilecek tüm materyallerin teslimi için son tarih 20 Mayıs 2020, saat 18:00.

Yarışmacıların yapması gerekenler 5 adımdan oluşuyor!

'Yenilebilir Tasarım' (fotoğraf ile temsili) - Yemek hazırlama, pişirme, servis etme ve yeme eylemlerini tasarım pratikleri çerçevesinde ele alan ve üreten bir tasarım nesnesi belirlemek. (yarışma rehberinden 'Yenilebilir Tasarım' hakkında detaylı bilgilere ulaşılabilir).

Eskiz - Tasarıma dair ilk fikirlerinizi ve yemeğin yapılmadan önceki halini temsil eden bir eskiz. (bu eskiz el çizimi, grafik çizim araçları veya herhangi başka bir yolla yaratılabilir).

Açıklayıcı Metin ve Tarif - Tasarımın isminin yer aldığı, hikayesinin, metaforunun veya bağlamının anlatıldığı kısa bir açıklama yazısı ve yemeğin tarifi/reçetesi. (500 kelimeyi aşmamalı).

Video (tercihe bağlı) - Tasarımın oluşum ve üretim aşamalarını açıklayan, isteğe bağlı olarak tasarımınızı tarifleyip, sunabileceğiniz bir video. (60 saniyeyi aşmamalı).

Diğer materyaller (tercihe bağlı) - Tasarımın anlatımını desteklemek adına ek görsel, çizim, haritalama ve referanslar.

Detaylı yarışma rehberini buradan indirebilirsiniz.

Yarışma birincisine 1 yıllık eğitim hakkı!
Yarışmada 1. seçilen tasarımın sahibine, MasterClass online eğitim platformu derslerine 1 yıllık sınırsız erişim hediye edilecek. Seçilen tasarımlar, AURA İstanbul'un internet sitesi ve sosyal medya hesaplarında yayınlanacak ve ileride açıklanacak sergi formatında yer alacak.

Yarışma Seçici Kurulu
Yarışmanın seçici kurulunda; Burçin Cem Arabacıoğlu (Prof. Dr., MSGSÜ), Büşra Al (Mimar / Plugofis), Deniz Ova (İstanbul Tasarım Bienali Direktörü / İKSV), Ekin Doğrusöz (Şef / Oxalis Gastronom), Gamze Bursa (Yemek Stilisti), Oğul Türkkan (Gurme, Yazar), Sinan İzgi (Y. Mimar, MSGSÜ / AURA İstanbul) ve Ümit Altun (Endüstri Ürünleri Tasarımcısı / DesignUM) yer alıyor.

AURA Alumni organizasyon ekibindeyse; Ayşenur Tuğçe Öztürk (Mimar, Bahar'19 Mezunu), Feyza Sayman (Mimar, Güz'18 Mezunu) ve Gülsen Şenol (Mimar, Güz'18 Mezunu) bulunuyor.

#AURA İstanbul #AURA İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi #AURA Prizma #yenilebilir tasarım #yarışma


Sayfanın Başına Dön