ZAMANIN ESTETİĞİ
ZAMANIN ESTETİĞİ
ZAMANIN ESTETİĞİ
ZAMANIN ESTETİĞİ
ZAMANIN ESTETİĞİ
ZAMANIN ESTETİĞİ
ZAMANIN ESTETİĞİ
ZAMANIN ESTETİĞİ
ZAMANIN ESTETİĞİ
ZAMANIN ESTETİĞİ
ZAMANIN ESTETİĞİ
ZAMANIN ESTETİĞİ

ZAMANIN ESTETİĞİ

TASARIM   11.08.2016

Duvar saati kullanır mısınız? Bu soruya "Artık duvar saati mi kaldı" diyenlerdenseniz, haberimizi okumanızı öneririz. Karşınızda; tasarımcıların elinden çıkan ve akıp giden zamanı estetik, fonksiyonellik ve sanat ile bir araya getiren duvar saatleri!

 

Orbits Clock | Studio Ve

 

Akrep, yelkovan ve saniye… Her birini, farklı boyuta sahip üç halkanın temsil ettiği Orbit Clock, Studio Ve imzalı. Anlaşılabilir olması açısından halkaların ekran üzerine denk gelen kısımlarında altın kullanan tasarım ekibi, bu saat ile zamanı estetik bir 3. boyuta taşıyor.

 

365 Knitting Clock | Sirene Elise Wilhelmsen

 

365 Knitting Clock ile geçen her dakikanın somut bir karşılığı var. Nasıl mı? Günün 24 saatinde, dakikaları ilmiğe çeviren duvar saati, yıl sonunda 2 metre uzunluğunda bir atkı örmüş oluyor. Zamanı, yaratıcı bir şekilde ele alan saat Sirene Elise Wilhelmsen imzalı.

 

Today Clock | Scott Thrift

 

Today Clock, gökyüzünün gün içindeki renk geçişinden ilham alan bir duvar saati. Scott Thrist tarafından tasarlanan saat, Kickstarter üzerinden destek bekliyor.

 

Manifold Clock | Studio Ve

 

Akıp giden zamanın doğasına referans veren bir duvar saati: Manifold Clock. Akrep ve yelkovan ikilisi için 3. boyutta hareket kazanan esnek bir kağıt parçası kullanan ekip, zamanı okumak açısından ilgi çekici bir metot tercih etmiş.

 

Time Machine | Daniel Duarte

 

"Zaman aksa da, geçmiş zamanı ya da geleceği düşünürken bu süreç durgun bir hal alır, yani zıt bir durum vardır..." Tasarımının çıkış noktasını böyle açıklayan Daniel Duarte, bu zıt durumu renkler ile vurgulamayı tercih ederek Time Machine adlı duvar saatini tasarlamış. Geometri üzerinden sunulan görsel illüzyon ise tasarımda dikkat çeken bir başka detay.

#tasarım #duvar saatleri #sanat #zaman #estetik #Studio Love #Sirene Elise Wilhelmsen #Scott Thrift #Daniel Duarte #time machine


Sayfanın Başına Dön