VBENZERİ BULUŞMALAR: TOPLUM SAĞLIĞI VE AKILLI TEKNOLOJİLER
VBENZERİ BULUŞMALAR: TOPLUM SAĞLIĞI VE AKILLI TEKNOLOJİLER

VBENZERİ BULUŞMALAR: TOPLUM SAĞLIĞI VE AKILLI TEKNOLOJİLER

VBenzeri BULUŞMALAR   7.07.2022

Benzeri Buluşmalar etkinlik serisi, farklı disiplinlerden, her biri kendi alanında uzman konuklar ile yoluna devam ediyor. ‘’Toplum Sağlığı ve Akıllı Teknolojiler’’ başlığı altında düzenlenen serinin yedinci etkinliğine Burcu Biçer ve Efe Gözen moderatörlüğünde Özlem Avcıoğlu, Emre Kuzlu ve Arzu Gönenç Sorguç konuk oluyor. Etkinliği 7 Temmuz Perşemne günü 20:00'da VBenzeri Blog Youtube Kanalı'nda izleyebilirsiniz.

Moderatör ve Konuşmacılar Hakkında

Efe Gözen

2007 yılında İTÜ Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Aynı yıl içinde İTÜ Mimari Tasarım programında başladığı yüksek lisansını 2011’de ‘’Mass Customization of Architecture: Architect in the Information Age’’ teziyle tamamlayan Efe Gözen, ikinci yüksek lisansını da yine 2011’de TU Delft’in Hyperbody: Non-Standard and Interactive Architecture programında tamamlayarak mezun oldu. Öğrenciliği sırasında ve sonrasında çeşitli mimari tasarım yarışmalarında ödül aldı ve Mimarlar Tasarım + Han Tümertekin ile Mecanoo’da çalıştı. Robotik üretim yöntemleri üzerine çalışan bir araştırma geliştirme şirketi olan FABB’ın ortak kurucusu olmakla birlikte, İTÜ Mimari Tasarım programında, insan-robot etkileşimi üzerine odaklandığı doktorasına devam ediyor ve çeşitli mimarlık, mühendislik fakültelerinde ders veriyor.

Burcu Biçer

2004 yılında YTÜ Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini Fulbright programı kapsamında gittiği Cornell Üniversitesi’nde 2021 yılında tamamladı. Dijital hesaplamalı tasarım ve mekanik prototipler üzerinden inovatif konuları araştırabileceği tasarım yöntemleriyle ilgilenen Biçer, 2004-2006 yılları arasında Coop Himmelb(l)au, 2006-2010 yılları arasında Tabanlıoğlu Mimarlık ofislerinde çeşitli ölçeklerdeki uluslararası projelerde yer aldı. Robotik üretim yöntemleri üzerine çalışan bir araştırma geliştirme şirketi olan FABB’ın ortak kurucusu olmakla birlikte, çeşitli mimarlık fakültelerinde ders veriyor.

Özlem Avcıoğlu

Boğaziçi üniversites Kimya Mühendisliği Bölümü’nden 1989 yılında mezun oldu. 15 sene Loe Burnett,Ogilvy gibi uluslararası reklam ajanslarında çalışırken eş zamanlı olarak Galatasaray Üniversitesi’nde reklamcılık dersleri verdi. 2001 yılında New York’a taşınan Avcıoğlu, New York Üniversitesi’nde fotoğrafçılık eğitimi aldı ve ’34 Dergisi’nde çalıştı. 2010 yılında kurduğu Travelmodus sitesi üzerinden seyahat deneyimlerini paylaşırken aynı zamanda seyahatlarını ve deneyimlerini, çeşitli gazeteler, dergiler ve sosyal medya kanallarında yayınlıyor. 2011 yılında oluşan Haaz Galeri’nin kurucusu.

Emre Kuzlu

2001 yılında ODTÜ Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Mezuniyetiyle birlikte, çeşitli mimari yarışmalardan kazandığı başarılarla birlikte mimari tasarım anlayışı pekişen Kuzlu, 2004 yılında Ankara’da kurucu ortak olarak oluşturduğu Atölye 7A Mimarlık, sürecine İstanbul’da devam ediyor. 2008 yılında, kurucularından olduğu I-AM Istanbul’da çeşitli çalışmalarına devam ediyor.

Arzu Gönenç Sorguç

Lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Eğitimi süresince, araştırma görevlisi olarak görev almış ve doktora eğitimi sırasında NATO bursu ile Delft Teknoloji Üniversitesi’nde akustik ve gürültü kontrolü alanında çalışmalar yaptı. Eğitiminin ardından gittiği Tokyo Teknoloji Enstitüsü’ndeki araştırmacılarla ortak çalışmalar yürütüyor. ODTÜ Mimarlık Bölümü’nde eğitim veren Arzu Gönenç Sorguç aynı zamanda ODTÜ Tasarım Fabrikası’nda direktör olarak çalışmalarını sürdürüyor.

 

#VBenzeri Buluşmalar #Toplum Sağlığı ve Akıllı Teknolojiler #Burcu Biçer #Efe Gözen #Özlem Avcıoğlu #Emre Kuzlu #Arzu Gönenç Sorguç


Sayfanın Başına Dön