FREI OTTO: SPANNING THE FUTURE
FREI OTTO: SPANNING THE FUTURE

FREI OTTO: SPANNING THE FUTURE

VBenzeri MEKAN   14.04.2020

16 / 04 Perşembe
19:15 - 20:45

Program
Tarih | 16 Nisan Perşembe - VBenzeri YouTube kanalı 
Online gösterime kayıt olanlara gösterim saati öncesi hatırlatma gönderilip videonun linki paylaşılacak.

Saatler
19:15 - 19:30 | Sabri Gökmen Açılış Konuşması - VBenzeri Instagram Canlı Yayın 
19:30 - 20:30 | 'Frei Otto: Spanning the Future' Film Gösterimi - VBenzeri YouTube kanalı
20:30 - 20:45 | Film hakkında soru-cevap - VBenzeri Instagram Canlı Yayın

VBenzeri Mekan Film Gösterimleri, vizyoner mimar Frei Otto'nun çalışmalarını ve eserlerini anlatan Frei Otto: Spanning the Future belgeseliyle online olarak devam ediyor. Film gösterimi 16 Nisan Perşembe günü saat 19:30'da VBenzeri YouTube kanalında yapılacak.

Bir mimar ve mühendis olarak çağdaş, hafif mimarinin temelini atan Otto'nun akılda kalan eserleri arasında Münih Olimpiyat Stadyumu ve Montreal Expo '67 Alman Pavyonu bulunuyor. Fikirleri, aradan geçen onlarca yıla rağmen hayranlık; mimarlıkta bilgisayar teknolojisinin olmadığı dönemde bu eserleri nasıl ortaya çıkardığı hala merak uyandırıyor.

Frei Otto, ölmeden önce verdiği röportajlardan birinde (belgeselde de yer alan) 2. Dünya Savaşı'nın, asma-germe strüktürü üzerine çalışmalarını nasıl etkilediğini anlatıyor. Otto'nun, yapısal ve sosyal problemleri çözmek için form bulma yaklaşımı, modern mimarinin temelini oluşturuyor.

'Frei Otto: Spanning the Future' belgeseli, bizleri günümüz dünyasına ilham veren bir mimarlık tarihi yolculuğuna çıkarıyor.

Film izleyip soru-cevap kısmına katılanlar arasından yapılacak çekilişte, 5 kişiye BIM Terimleri Sözlüğü I ve II kitabından hediye edilecek.

#Frei Otto #Frei Otto: Spanning the Future #VBenzeri Mekan #film


Sayfanın Başına Dön