LOTTE AM BAUHAUS
LOTTE AM BAUHAUS
Film

LOTTE AM BAUHAUS

VBenzeri MEKAN   9.10.2019

09 / 10 Çarşamba
19:00 - 21:15

VBenzeri Mekan, son dönemde çekilen mimarlık ve tasarım filmlerinin Türkiye'deki ilk gösterimlerine ev sahipliği yapıyor. Arkitera iş birliğinde düzenlenen film serisinin ilkiyse, Bauhaus'un kuruluşunun 100. yıl dönümü için çekilen ve yönetmenliğini Gregor Schnitzler'in yaptığı "Lotte am Bauhaus".

"Lotte am Bauhaus", Bauhaus'ta eğitim gören kadınların çok uzun zamandır unutulan rolünü yeniden hatırlatan bir Alman halk televizyonu yapımı. Film, çocuklar için oyuncak tasarlayan Alma Siedhoff-Buscher'in hayatını konu alıyor; genç bir kadının özgürleşme çabalarına odaklanırken ve Bauhaus'un 14 yılını genç bir öğrencinin gözünden 105 dakikaya sığdırıyor.

Film gösterimi, 9 Ekim Çarşamba günü saat 19:00'da!

Film Gösterimine Katılmak İçin Yapılması Gerekenler

Filmi Türkiye'de izleme şansı bulacak sınırlı sayıdaki kişiden biri olmak için öncelikle Türkiye'deki üniversitelerin mimarlık fakültelerinde lisans ve yüksek lisans öğrencisi olmanız gerekiyor.

Daha sonra yapmanız gerekense; https://vbenzerimekan01.eventbrite.com adresinden kayıt olup ardından barkodlu kayıt formunuzu, özgeçmiş ve portfolyonuzla birlikte pazarlama@arkitera.com adresine 4 Ekim Cuma günü saat 00:00'a kadar göndermek. Başvuranlar arasından yalnızca 25 kişi film izlemeye hak kazanacak.

Kazanan isimler, 7 Ekim Pazartesi günü Arkitera, VBenzeri ve bu sitelerin sitelerin sosyal medya hesaplarında duyurulacak.

*Filmin orijinal dili Almanca'dır, İngilizce altyazılı olarak yayınlanacaktır.

Program

19:00 | Karşılama & İkram
19:15 | Açılış Konuşması ve Film Sunumu (Işıl Baysan Serim)
19:30 - 21:15 | Lotte am Bauhaus Film Gösterimi

#VBenzeri Mekan #Bauhaus #Lotte am Bauhaus #film


Sayfanın Başına Dön