MIES ON SCENE
MIES ON SCENE
MIES ON SCENE
MIES ON SCENE

MIES ON SCENE

VBenzeri MEKAN   21.12.2020

21 / 12 Pazartesi
20:15

VBenzeri Mekan Film Gösterimleri kapsamında, Barselona Pavyonu'nun yapım öyküsünün anlatıldığı “Mies On Scene” filmi gösterime giriyor. 24 Aralık Perşembe, 20:30 – 21:30 saatleri arasında gösterimi yapılacak filmin açılış konuşmasını Elif Kendir B. yapacak.

Kayıt için tıklayınız

Program:
Tarih: 24 Aralık Perşembe, Online gösterime kayıt olanlara gösterim saati öncesi izleme adresi ve şifre gönderilecektir.

Saatler:
20:15-20:30 Elif Kendir B. açılış konuşması, VBenzeri Instagram Canlı-Yayın

20:30-21:30 “Mies On Scene” film gösterimi. Online gösterime kayıt olanlara gösterim saati öncesi izleme adresi ve şifre gönderilecektir.

21:45-22:00  Elif Kendir B. ile film hakkında soru-cevap, VBenzeri Instagram Canlı-Yayın. Film izleyip, soru-cevap kısmına katılanlar arasından yapılacak çekilişle 3 adet “Az Yeterlidir – Mimarlık ve Asketizm Üzerine” kitabından hediye edilecektir.

“Mies On Scene” Hakkında
Ludwig Mies van der Rohe ve Lilly Reich’in 1929’da devrimci fikirlerini sahneledikleri bir başyapıt olarak tasarladıkları Barselona Pavyonu, mimarlık tarihini değiştirdi. Bina sadece 8 ay varlığını sürdürdü, ancak paradoksal olarak imajı her zaman mimar nesillerin hafızasında kaldı ve onları etkiledi. Nihao Films ile Mies van der Rohe Vakfı ortaklığında çekilen belgeselde bu önemli yapının tasarım süreci anlatılıyor.

#Mies on Scene #VBenzeri Mekan #Film Gösterimi #Ludwig Mies van der Rohe #Lilly Reich


Sayfanın Başına Dön