2. İstanbul Tasarım Bienali
2. İstanbul Tasarım Bienali
2. İstanbul Tasarım Bienali
2. İstanbul Tasarım Bienali
2. İstanbul Tasarım Bienali
2. İstanbul Tasarım Bienali
2. İstanbul Tasarım Bienali
2. İstanbul Tasarım Bienali

2. İstanbul Tasarım Bienali

VitrA'dan Haberler   11.12.2014

Küratör koltuğunda Zoë Ryan'ın oturduğu etkinlik bu yıl Gelecek Artık Eskisi Gibi Değil başlığını taşıyor. 14 Aralık'a kadar Galata Özel Rum İlköğretim Okulu'nda ücretsiz olarak gezilecek bienal, 53 proje ve 6 hafta süresince devam edecek panel, söyleşi, atölye, film gösterimleri gibi yan etkinliğe de ev sahipliği yapıyor. VitrA'nın eş sponsorları arasında yer aldığı 2. İstanbul Tasarım Bienali, 'Şu anda gelecek nedir?' sorusuna izleyicileri ile birlikte yanıt arayacak. 

2.300 metrekarelik bir alanda, geleceğin hayallerinin yansımaları yenilikçi bir yaklaşım sergileyen projeler aracılığı ile bizlere ulaşıyor. Çin, Fransa, Meksika ve Japonya'nın da aralarında bulunduğu 20'nin üzerinde ülkeden 200 tasarımcının projelerini, küratör Zoë Ryan ve yardımcı küratör Meredith Carruthers beş bölüme ayırmış. Bunlar sırasıyla, Yayın Bölümü, Kişisel Bölüm, Kaynaklar Bölümü, Norm ve Standartlar Bölümü ve Toplumsal İlişkiler Bölümü olarak adlandırılmış. 

Dikkatinizden kaçmaması gereken projelerden biri de küratörlerin tasarım sergileri tarihini gözler önüne serdikleri 'Bir Manifesto Olarak Sergi'... 

Maggie Taft işbirliği ile gerçekleşen bu proje, 1956-2007 yılları arasında çarpıcı bir zaman yolculuğu vadediyor. Bienal süresince ayrıca salı günleri Kontraakt ekibinin yayın programı, çarşamba günleri söyleşi ve paneller, perşembe günleri ise film gösterimleri ve atölye çalışmaları gerçekleştirilecek. 

Etkinlikler sadece Galata Özel Rum İlköğretim Okulu ile sınırlı kalmıyor. 

Antrepo 7, yaklaşık altı hafta süresince Akademi Programı sergisini ağırlayacak. Tasarım Rotaları, Kadıköy’den Bul Kadıköy’de Buluştur projesi ve film gösterimleriyle bienal sadece tek bir noktaya değil tüm şehre yayılmayı hedefliyor. 

2. İstanbul Tasarım Bienali programı hakkında detaylı bilgi için http://2tb.iksv.org/ adresini ziyaret edebilirsiniz. 

#2. İstanbul Tasarım Bienali #istanbul #bienal #tasarım #vitra #iksv #galata #Zoë Ryan #Meredith Carruthers


Sayfanın Başına Dön