BANYOLARIN GELECEĞİ: VİTRA NEXT
BANYOLARIN GELECEĞİ: VİTRA NEXT

BANYOLARIN GELECEĞİ: VİTRA NEXT

VitrA'dan Haberler   29.03.2021

Eczacıbaşı Yapı Gereçleri’nin, Bozüyük üretim kampüsünün kalbindeki İnovasyon Merkezi’nde inşa ettiği VitrA NExT, dünyadaki her şeyin giderek birbirine daha fazla bağlandığı, mesafelerin azaldığı, diyalogların arttığı bir ortamda, “bir sonraki” banyo deneyimine alan açıyor. Sürdürülebilir bir yaşamı birlikte tasarlamak için farklı kullanıcı gruplarını diyaloğa davet eden deneyim ve etkileşim platformu VitrA NExT, bu yıl ilk kez çevrimiçi düzenlenen ISH Fuarı’na da geleceğin banyo deneyimini taşıyor.

Yapı ürünleri alanında dünyanın en büyük fuarı olan ISH, 22-26 Mart 2021 tarihlerinde kapılarını ilk kez dijital ortamda açtı. İki yılda bir Frankfurt’ta düzenlenen fuara 1985’ten beri katılan VitrA, bu kez stant alanını Bozüyük’teki üretim kampüsünde inşa ettiği yeni deneyim ve etkileşim platformuna bıraktı. İlk olarak ISH ziyaretçilerini ağırlayan VitrA NExT, sürdürülebilir bir yaşamı birlikte tasarlamak için farklı kullanıcı gruplarını diyaloğa davet ediyor.

VitrA NExT’i “sürekli keşfetme ve yenilenme tutkusuyla çıkılan uzun tasarım yolculuğunun bir sonraki durağı” olarak tanımlayan Eczacıbaşı Yapı Gereçleri CEO’su Özgen Özkan, “Geleceğin banyolarına ilham verme tutkusuyla tasarım ve teknolojiyi harmanladık. VitrA inovasyon, tasarım ve üretim ekiplerinin uyumlu çalışmasının sonucunda ortaya çıkan banyo çözümlerini, devamlı devinerek gelişecek fiziksel bir alanın yanı sıra, dijital ortamda da paylaşıma açtık. Böylece herkesin erişimi ve katkısıyla zenginleşmeyi, yeni deneyimleri tüm paydaşlarımızla birlikte yaratmayı hedefliyoruz” dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Eczacıbaşı Yapı Gereçleri Pazarlama Direktörü Yavuz Feyzioğlu ise “Alışılmış olana her seferinde farklı bir pencereden bakarak, kullanıcıların bir sonraki banyo deneyimini bugünden tasarlamaya odaklanıyoruz. Yaşadığımız baş döndürücü dönüşüme ayak uyduran değil yön veren, yol gösteren değil ufuk açan olmak için çalışıyoruz. Çünkü bir yandan hayal edilenleri gerçeğe dönüştürürken, VitrA NExT ile henüz hayal edilmemiş olanı da ortaya koyarak tasarım süreçlerinin kolaylaştırıcısı ve ilham kaynağı olmak istiyoruz” dedi.

“Sürdürülebilirliğin bile tanımını değiştirmeye kafa yoruyoruz”

Kültürü, alışkanlıkları, fiziksel mekanı ve sağlığı her gün yeniden tanımladıklarını belirten Feyzioğlu sözlerine şöyle devam etti: “Sürekli güncel kalan zamansız tasarımlar, davranış değişikliği yaratan akıllı teknolojiler, farklılıkları kucaklayan çözümler geliştirerek, sürdürülebilirliğin bile tanımını değiştirmeye kafa yoruyoruz. Daha yaşanabilir bir dünya için, temel soruları insan merkezli şekilde yeniden oluştururken, banyoları bir yaşam alanı olarak yeniden konumluyoruz. Bugüne kadar dile getirilmemiş beklentileri düşünerek bir sonraki banyo deneyimini öngörmeye çalışıyor, tasarım ve mühendislik yetkinliklerimizi birleştirerek cinsiyetten yaşa ve kullanım ihtiyaçlarına kadar tüm farklılıkları dikkate alarak çözümler geliştiriyoruz. VitrA NExT bizim için, tüm bu gayretleri paylaşmak ve birlikte üretmek için dışarıya araladığımız bir pencere…”

#VitrA #VitraNext #Bozüyük #VitrA İnovasyon Merkezi #EczacıbaşıYapıGereçleri #ISHFuarı #VitrAİnovasyonMerkezi #tasarım


Sayfanın Başına Dön