BATH TIME GOOD TIME
BATH TIME GOOD TIME
BATH TIME GOOD TIME
BATH TIME GOOD TIME
BATH TIME GOOD TIME
BATH TIME GOOD TIME
BATH TIME GOOD TIME
BATH TIME GOOD TIME

BATH TIME GOOD TIME

VitrA'dan Haberler   22.03.2016

Zaman, hem kişisel bir ifade değeri taşıyan, hem de mekan içerisindeki ritüellerimiz ve davranışlarımızla şekillenen bir kavram. Banyo mekanındaki ritüellerimiz ile yeniden iletişime geçerek, geleceğin banyosu üzerine hayal kurabilir miyiz? Banyo, mekansal işlev ve ritüellerimiz arasında bir yerde, farklı ruh hallerine ve değişime götüren başlıklar açabilir mi?

Son yıllarda banyo ve mobilya kullanım senaryoları için inovatif ve yaratıcı çözümler bulmaya odaklanan VitrA, bu doğrultuda mimar ve tasarımcılarla işbirliklerini global ölçekte sürdürmeye ve bu işbirliklerini sergilemeye devam ediyor.

Zaman ve banyo ritüelleri üzerine uluslararası tasarımcılarla birlikte 8 farklı konsept hazırlayan VitrA, bu çalışmayı “BATH TIME GOOD TIME” başlığı altında 12-17 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan 2016 Milano Tasarım Haftası’nda sergileyecek.

Konsept çalışmalar, VitrA’nın düzenlediği “Geleceğin banyosu” temalı bir dizi atölye çalışmasından ortaya çıktı. İstanbul’da gerçekleştirilen atölyeler, VitrA’yı, geleceğin banyosunu tanımlamak adına ürün, mekan, davranış ve ritüeller üzerine yapılan araştırmaların merkezine almayı amaçladı. VitrA Tasarım Ekibi ve uluslararası arenada çalışmalarını sürdüren tasarımcılar Sezgin Aksu, Jozeph Forakis, Diego Grandi, Setsu & Shinobu Ito, Sertan Özbudun, Terri Pecora ve Mario Trimarchi ile 8 farklı konsept ortaya çıktı. Serginin küratörlüğünü ise VitrA’nın Tasarım Direktörü tasarımcı Erdem Akan üstleniyor. 

“BATH TIME GOOD TIME”  Milano’nun tasarım mahallesi olarak da bilinen Brera’nın merkezinde eski bir sanat galerisi olan foro Buonaparte 60’da yer alacak. Mekan, aynı zamanda serginin yaklaşımı ile de uyumlu; nötr, minimal ve bu tasarım araştırmasının sonuçlarına odaklanan bir alan.

#vitra #bath time good time #Salone del Mobile #Milano Tasarım Haftası #zaman #banyo #tasarım


Sayfanın Başına Dön