BIM TERİMLERİ SÖZLÜĞÜ II
BIM TERİMLERİ SÖZLÜĞÜ II

BIM TERİMLERİ SÖZLÜĞÜ II

VitrA'dan Haberler   11.03.2020

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen Avrasya BIM Forumu-EBF 2019'da, BIM konusuna ilgi duyan okurlarla buluşan BIM Terimleri Sözlüğü'nün 2. kitabı Prof. Dr. Salih Ofluoğlu'nun önsözüyle b. kitap'tan çıktı!

BIMe Initiative tarafından hazırlanan, editörlüğünü Dr. Bilal Succar'ın, yardımcı editörlüğünü Dr. Marzia Bolpagni'nin üstlendiği; Doç. Dr. Ümit Işıkdağ, Y. Mimar Burcu Esen Barutçu, Y. Mimar Dursun Furkan Çapkın'ın Türkçe'ye çevirdiği BIM Dictionary; VitrA'nın katkılarıyla ilk defa Türkçe olarak basılı hale getirildi.

Yapı Bilgi Modelleme - BIM ile ilgili yüzlerce terime; tanım, kısaltma ve eş anlamları ile yer veren ve 3 ciltten oluşan sözlüğün 78 terim içerin 1. cildi en sık kullanılan terimlere yer verirken 88 terimden oluşan 2. cildi farklı proje süreçlerinde bilgi alışverişinin sağlanması ve yapı bilgi modellerinin kullanımına yönelik terimleri bir araya getiriyor.

İnternet üzerinden herkesin erişime açık olan BIM Dictionary'nin Türkçe basılı versiyonu, konuyla ilgilenen öğrenci ve profesyonellere ücretsiz olarak dağıtılacak. VitrA'nın dönem boyunca üniversitelerde düzenleyeceği 'BIM' konulu VBenzeri Kampüs etkinliklerinde de BIM Terimleri Sözlüğü'nün 1. ve 2. ciltleri öğrencilere hediye edilecek.

BIM Terimleri Sözlüğü'ne PDF formatında erişmek için info@vbenzeri.com adresine ulaşabilirisiniz.

Künye
BIM Terimleri Sözlüğü II
Editörler | Dr. Bilal Succar (Editör), Dr. Marzia Bolpagni (Yardımcı Editör)
Türkçe Editörleri | Doç. Dr. Ümit Işıkdağ, Y. Mimar Burcu Esen Barutçu, Y. Mimar Dursun Furkan Çapkın
Yayına Hazırlayan | b. kitap (Binat İletişim & Danışmanlık)
Yayın Koordinatörü | Neslihan İmamoğlu
Redaksiyon | K. Bilge Erdem
Kapak ve Sayfa Tasarımı | Gül Dönmez
Baskı | Şubat 2020, İstanbul

#VitrA #VBenzeri Kampüs #BIM #Building Information Modelling #Yapı Bilgi Modellemesi #BIM Terimleri Sözlüğü


Sayfanın Başına Dön