BİRLİKTE NASIL YAŞAYACAĞIZ?
BİRLİKTE NASIL YAŞAYACAĞIZ?

BİRLİKTE NASIL YAŞAYACAĞIZ?

VitrA'dan Haberler   1.10.2019

İlk olarak İstanbul Tasarım Bienali'nin kamusal programı kapsamında düzenlenen "VitrA ile Tasarım Sohbeti" konuşma dizisi, 8 Ekim'de Hashim Sarkis'i ağırlıyor. İstanbul Tasarım Bienali'nin onur kurulunda yer alan Sarkis, 23 Mayıs - 29 Kasım 2020 tarihleri arasında Birlikte Nasıl Yaşayacağız? teması altında gerçekleştirilecek Venedik Bienali 17. Uluslararası Mimarlık Sergisi'nin küratörlüğünü üstleniyor.
 
Lisans eğitimini Rhode Island Tasarım Okulu'nda tamamladıktan sonra doktora derecesini Harvard Üniversitesi Yüksek Tasarım Okulu'ndan alan Sarkis, 1995-2015 arasında Harvard'da mimarlık tarihi ve kuramı dersleri verdi. 1998'den beri de, çalışmalarını kendi adını taşıyan, Cambridge ve Beyrut'ta birer ofisi bulunan mimarlık stüdyosunda sürdürüyor.
 
Sarkis, 8 Ekim Salı akşamı gerçekleşecek "VitrA ile Tasarım Sohbeti" konuşmasında, kendi pratiğini ve Venedik Mimarlık Bienali için seçtiği temayı anlatacak. 
 
Mekan | Salon İKSV
Tarih | 8 Ekim 2019, Salı
Saat | 19:00 - 20:30

#VitrA #VitrA ile Tasarım Sohbeti #Hashim Sarkis #Venedik Bienali 17. Uluslararası Mimarlık Sergisi #Türkiye Pavyonu #Salon İKSV


Sayfanın Başına Dön