SIGNATURE KOLEKSİYONU
SIGNATURE KOLEKSİYONU
SIGNATURE KOLEKSİYONU
SIGNATURE KOLEKSİYONU
SIGNATURE KOLEKSİYONU
SIGNATURE KOLEKSİYONU
SIGNATURE KOLEKSİYONU
SIGNATURE KOLEKSİYONU
SIGNATURE KOLEKSİYONU
SIGNATURE KOLEKSİYONU
SIGNATURE KOLEKSİYONU
SIGNATURE KOLEKSİYONU
SIGNATURE KOLEKSİYONU
SIGNATURE KOLEKSİYONU

SIGNATURE KOLEKSİYONU

VitrA'dan Haberler   7.06.2020

VitrA'nın modern şehir hayatındaki ihtiyaçları düşünerek tasarladığı koleksiyonlar, Signature çatısı altında bir araya geldi.

Bireylerin en temel gereksinimlerine duyulan saygı ve özenle hayata geçirilen ortak çalışmaların altına birlikte atılan imzayı temsilen Signature; VitrA'nın tasarımcılarla yaptığı eşsiz iş birliğinin imzasını gururla taşıyan Voyage, Plural, Equal, Origin, İstanbul, Memoria ve Eternity koleksiyonlarından oluşuyor.

Tasarımcılar 

Arik Levy
'Yaratım istemsiz bir kastır' diyen Arik Levy, çok yönlü bir sanatçı, teknisyen, fotoğrafçı, tasarımcı ve video sanatçısı. İşleri dünyanın en prestijli galeri ve müzelerinde sergileniyor. Paris'teki stüdyosunda bir yandan giyilebilir teknolojiler tasarlarken, diğer yandan yaşam alanlarımıza hatırı sayılır bir katkıda bulunuyor. Voyage Koleksiyonu, Arik Levy ve Design Studio VitrA iş birliğiyle tasarlandı.

Matteo Thun
İtalya'nın tasarım dehaları arasında yer alan mimar Matteo Thun'un tasarımları, kahve fincanı ve armatürlerden otellere, geniş bir yelpazeye yayılıyor. Tasarımlarının odağına estetik ve sürdürülebilirliği koyuyor. Matteo Thun, VitrA için dekoratif ve kullanışlı çanak lavabolarıyla dikkat çeken Water Jewels serisini yarattı.

Ross Lovegrove
21. yüzyılın tasarım dehaları arasında yer alan Ross Lovegrove, iyi tasarımın şifrelerinin doğada gizli olduğuna nanıyor ve dijital teknolojinin sınırlarını sonuna dek zorluyor. Sayısız tasarım ödülünün sahibi Lovegrove, ileri teknoloji ve malzemelerden heykelsi ve organik formlar yaratıyor. Ross Lovegrove, VitrA için 3 banyo koleksiyonu tasarladı: İstanbul, MOD ve Freedom.

Christophe Pillet
Ürün, mobilya, iç mekan ve sahne tasarımı, mimarlık, sanat yönetmenliği gibi birçok alanda çalışan multidisipliner bir tasarımcı. Cappellini, Daum, JC Decaux, Driade, Ecart International, Emu, L'Oréal, Lacoste, Moroso, Porro, Renault, Serralunga, Shiseido, Shu Uemura, Veuve Clicquot Ponsardin ve Whirlpool gibi dünyaca ünlü markalar ve projelerle birlikte anılıyor. Moda dünyasına olan yakınlığı, malzeme ve form anlayışına da yansıyor. Kendi tarifiyle, tasarımlarında 'yalınlığın, zamansızlığın ve zarif dokunuşların' izini sürüyor. Christophe Pillet, VitrA için Memoria Koleksiyonu'nu hazırladı.

Terri Pecora
Çalışmalarını Milano'da sürdüren Amerikalı tasarımcı Terri Pecora; mobilya ve banyo ürünleri, gözlük ve moda aksesuarları ile çocuk ürünlerinin yanı sıra stant ve perakende iç mekanlarının tasarımında çalıştı. Estetik ve işlevsel çözümleri tercih eden Pecora, tasarım yaparken, her müşterisinin potansiyeline ve pazarın ihtiyaçlarına uygun cevaplar ararken, alışılagelmişin dışında çözümler deniyor. Plural Koleksiyonu, Terri Pecora ve Design Studio VitrA iş birliğiyle tasarlandı.

Claudio Bellini
Milano'da yaşayan Claudio Bellini, şehrin ünlü üniversitesi Politecnico'dan Mimari ve Endüstriyel Tasarımı lisansı aldı ve kariyerinin ilk yıllarında ofis mobilyalarına yoğunlaştı. Çeşitli mimari yarışmalara katılarak büyük showroom'ların iç mekan tasarımlarını yaptı. İtalya'dan ve dünyadan önemli kurumlarla çalıştı ve pek çok uluslararası marka için ürün geliştirdi. Equal Koleksiyonu, Claudio Bellini ve Design Studio VitrA iş birliğiyle hazırlandı.

Sebastian Conran
Tasarım kaşifi olarak anılan Sebastian Conran, VitrA için şık ve özgün banyo aksesuarları tasarladı. Geniş ürün gamıyla dikkat çeken Eternity serisi, şık banyolara aksesuar alternatifleri öneriyor.

Design Studio VitrA
Erdem Akan liderliğinde kurum bünyesinde çalışan tasarımcı ekip, VitrA'nın tasarım felsefesi ve kültürünün bel kemiğini oluşturuyor. Design Studio VitrA'nın, İnovasyon Merkezi'ndeki çok disiplinli ekiplerin desteğiyle hayata geçirdiği koleksiyonlar, sürdürülebilir ve akıllı teknolojilere dayanan ve 'herkes için tasarım' ilkelerine uygun yenilikçi tasarımlarıyla dikkat çekiyor.

#VitrA #Signature Koleksiyonu #Arik Levy #Voyage #Matteo Thun #İstanbul #Christophe Pillet #Memoria #Terri Pecora #Plural #Claudio Bellini #Equal #Sebastian Conran #Eternity #Design Studio VitrA #Water Jewels #Ross Lovegrove


Sayfanın Başına Dön