SU TASARRUFUNA DAVET
SU TASARRUFUNA DAVET
SU TASARRUFUNA DAVET
SU TASARRUFUNA DAVET
SU TASARRUFUNA DAVET
SU TASARRUFUNA DAVET

SU TASARRUFUNA DAVET

VitrA'dan Haberler   5.02.2021

Artema, dünya çapında iklim krizinin, ülkemizde de kuraklığın gündemde olduğu bir dönemde, her damlanın kıymetini bilen armatürlerin tercih edilmesini öneriyor. Hayatı kolaylaştıran çözümler geliştiren Artema, ileri teknolojiyle tasarlanan armatürler sayesinde, su tasarrufunun banyo ve mutfaklardan başlatılabileceğine dikkat çekiyor. Herkesi tasarruflu armatür kullanarak kaynakları korumaya davet eden Artema, banyo ve mutfaklarda su tasarrufu yapmayı sağlayan farklı teknolojilerle donatılmış armatürler bulunduğuna dikkat çekerek hem geleceğe, hem de aile bütçesine katkıda bulunmaya çağırıyor.

Artema öneriyor: Tasarruflu armatür seçmek için nelere dikkat edilmeli?

Avrupa Birleşik Su Etiketi” sertifikasına sahip armatürler, A sınıfı su tüketimiyle konfordan ödün vermeden doğaya saygılı bir çözüm sunuyor. Özel perlatörleri sayesinde dakikada 5 litre su akışıyla 4 kişilik bir ailenin su tüketimini %30 azaltıyor. Suyun akışını kontrol altına alan ve sıcaklığını sabitleyen termostatik banyo ve duş bataryaları, yalnız suyu değil enerjiyi de tasarruflu kullandırarak aile bütçesine katkıda bulunuyor. Termostatik bataryaların tasarruf butonu sayesinde, su kademeli olarak açılarak %50’ye varan su tasarrufu elde ediliyor.

Tasarruflu kartuşu bulunan eviye bataryaları sayesinde ise mutfakta enerji tasarrufu yapılabiliyor. Armatür orta konumda açıldığında, kombinin gereksiz yere çalışarak enerji harcamasına engel oluyor. Böylece sıcak su tüketimi azaltılarak, konutlarda %60’a varan doğalgaz ve elektrik tasarrufu sağlıyor. Tasarruflu kartuşu bulunan eviye bataryaları sayesinde ise mutfakta enerji tasarrufu yapılabiliyor. Armatür orta konumda açıldığında, kombinin gereksiz yere çalışarak enerji harcamasına engel oluyor. Böylece sıcak su tüketimi azaltılarak, konutlarda %60’a varan doğalgaz ve elektrik tasarrufu sağlıyor.

#VitrA #Artema #SuTasarrufu #sürdürülebilirlik


Sayfanın Başına Dön