VitrA | 2018
VitrA | 2018
VitrA | 2018
VitrA | 2018
VitrA | 2018
VitrA | 2018
VitrA | 2018
VitrA | 2018
VitrA | 2018
VitrA | 2018
VitrA | 2018
VitrA | 2018
VitrA | 2018
VitrA | 2018

VitrA | 2018

VitrA'dan Haberler   3.01.2019

Yıl boyunca mimarlık ve tasarım dünyasından pek çok güncel projeyi sizlerle paylaştık. Peki VitrA, 2018'i nasıl geçirdi? RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri'nden Terri Pecora iş birliğine, V+FAZLASI İstanbul etkinliğinden nadide bir tarihi yapıda kendine yer seçen VitrA Suadiye Mağazası'na... Bu listeye alınan ödüller ile 4. İstanbul Tasarım Bienali de eklenince, ortaya hem ulusal hem de uluslararası platformda başarılı bir tablo çıkıyor. 

 

Gelin, 2018 VitrA için nasıl bir yıl oldu, kısaca hatırlayalım!

 

RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri

 

VitrA bu yıl, 1834 yılında kurulan ve 40.000'i aşkın üyesiyle Birleşik Krallık çapında mimarlar odasının görevlerini yerine getiren RIBA - İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü iş birliğiyle, İngiltere'de RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri konuşma dizisine imza attı. İlki Eylül ayında düzenlenen etkinlik, 2 yıl boyunca çağdaş mimariyi en iyi örnekler üzerinden anlatmayı ve yorumlamayı amaçlıyor! RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri'ne dair güncel haberler için VBenzeri'yi takipte kalın!

 

VitrA x Terri Pecora

 

Çalışmalarını Milano'da sürdüren Amerikalı tasarımcı Terri Pecora'nın VitrA için tasarladığı yeni banyo koleksiyonu, 2018'de tasarım dünyasının en önemli etkinliklerinden Salone del Mobile'de tanıtıldı. Geleneksel banyoyu yeniden yorumlayan Plural, banyoyu insanların buluştuğu; kendileri, arkadaşları ve aileleriyle bağ kurduğu bir paylaşım alanı olarak tanımlayarak "sosyal bir merkez" olarak konumluyor, "evin yeni kalbi" yapmayı hedefliyor. Amerikalı tasarımcı ile ge?rçekleştirdiğimiz video röportaj ise çok yakında VBenzeri'de!

 

UNICERA Fuarı

 

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu, VitrA ve Artema'nın en yeni ürünlerini ilk kez UNICERA'da sergiledi. Banyodan karoya, armatürden yıkanma alanlarına zengin bir ürün yelpazesinin sunulduğu stant, bu yıl da konteynerler kullanılarak tasarlandı. Bu noktada sürdürülebilirliğe vurgu yapmak amacıyla geçen yıl da konteynerlerden oluşturulan standın, kısa bir süre önce iF ödülünün sahibi olduğunu da hatırlatalım! 

 

V+FAZLASI İstanbul

 

VitrA'nın alışageldik içeriklerden daha fazlasını sunan yeni etkinliği V+FAZLASI, Ankara ve İzmir programlarının ardından 2018'de İstanbul'a konuk oldu. Tasarım, inovasyon ve sürdürülebilirlik alanlarında, farklı mesleklerden 10 konuşmacının 7,5 dakikalık sunumlarından oluşan etkinlik, 9 Mayıs günü Harbiye Askeri Müze'de gerçekleşti.

 

VitrA Suadiye Mağazası

 

Türkiye çapında 122 satış noktası bulunan VitrA, Suadiye Mağazası'nı bu yıl Bağdat Caddesi'nin simgelerinden asırlık Cavit Paşa Köşkü'ne taşıdı. 19. yüzyılın başlarında yapıldığı tahmin edilen ve 1. derece tarihi eser olan Cavit Paşa Köşkü, artık VitrA'nın modern koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor. 

 

4. İstanbul Tasarım Bienali

 

İKSV tarafından VitrA sponsorluğunda, 22 Eylül - 4 Kasım tarihleri arasında düzenlenen 4. İstanbul Tasarım Bienali, Okullar Okulu temasıyla Jan Boelen küratörlüğünde gerçekleşti. 6 mekanda yer alan sergi ve etkinliklerin yanı sıra İstanbul'un farklı bölgelerini keşfe çıkan bienale dair tüm haberleri, küratör ve katılımcılar ile yaptığımız video röportajlara buradan ulaşabilirsiniz!

 

VitrA ile Kentin Hayalleri 2018 Kitabı

 

Kentlerin ihtiyaç, beklenti ve hayallerine odaklanan tartışma dizisi VitrA ile Kentin Hayalleri, 2017 yılında Konya, Bursa, Denizli ve Mersin'e konuk olmuştu. Etkinlikle aynı adı taşıyan kitap ise 2018 yılında kitaba dönüştürüldü. VitrA ile Kentin Hayalleri Kitabı'nın editörlüğünü, aynı zamanda projenin koordinatörlüğünü üstlenen Müge Cengizkan yaptı. Her kent için hazırlanan kısa filmlere karekodlar aracılığıyla ulaşılmasını sağlayan kitap, İstanbul Kanyon Alışveriş Merkezi'ndeki İntema Yaşam mağazasında satışa sunuluyor!

#VitrA #RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri #Terri Pecora #Plural #Unicera Fuarı #V+FAZLASI İstanbul #VitrA Suadiye Mağazası #4. İstanbul Tasarım Bienali #VitrA ile Kentin Hayalleri Kitabı


Sayfanın Başına Dön