VİTRA YENİDEN İHRACATTA BİRİNCİ
VİTRA YENİDEN İHRACATTA BİRİNCİ

VİTRA YENİDEN İHRACATTA BİRİNCİ

VitrA'dan Haberler   8.12.2021

VitrA markalı ürünlerin dışsatımında görev alan Ekom Eczacıbaşı Dış Tic. A.Ş., seramik sağlık gereçleri ve seramik kaplama malzemeleri kategorilerinde 2020’nin en çok ihracat yapan şirketi seçilerek iki büyük ödül almaya hak kazandı.

Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği (ÇCSİB) tarafından bu yıl 3. kez verilen “İhracatın Şampiyonları” ödülleri için 26 Kasım 2021’de tören düzenlendi. Ticaret Bakan Yardımcısı R. Tuna Turagay, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle ve ÇCSİB Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz’in katıldığı törende, ihracatta üstün başarı gösteren şirketlere “2020 İhracat Şampiyonu” ödülleri verildi. İlk 2 yıl olduğu gibi 2020’deki ihracat performansıyla da şampiyon olan VitrA’nın ödüllerini Eczacıbaşı Yapı Gereçleri CEO’su Özgen Özkan ve VitrA Karo CEO’su Hasan Pehlivan aldı.

Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, sektörünün ilk ihracatını yapan kurumu olarak, ülkemizin toplam seramik sağlık gereçleri ihracatının %50’sinden fazlasını gerçekleştiriyor. VitrA Karo ise AB ülkelerine yapılan karo seramik ihracatında birinci sırada yer alıyor.

#VitrA #Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu


Sayfanın Başına Dön