YÜZEYLERDE RENKLERİN UYUMU
YÜZEYLERDE RENKLERİN UYUMU

YÜZEYLERDE RENKLERİN UYUMU

VitrA'dan Haberler   15.10.2021

Geçen yıl pandemi nedeniyle önce ertelenen, ardından iptal edilen dünyanın en büyük seramik fuarı Cersaie, bu kez kapılarını açtı. VitrA, 17. kez katıldığı dünyanın en büyük seramik fuarında, en yeni karo ürünlerini sergiledi. VitrA’nın yenilikleri, birbirleriyle uyumlu renk gruplarında farklı ve sayısız kombinasyon yaratma özelliğini de içinde barındırıyor.  

VitrA, 27 Eylül - 1 Ekim 2021 tarihlerinde İtalya’nın Bolonya kentinde 38.’si gerçekleştirilen Cersaie’ye bu yıl 17. kez katıldı. 26 ülkeden 600 standın yer aldığı dünyanın en büyük seramik fuarında, bu yıl ilk kez 3 hafta boyunca online olarak ziyaret edilebilen bir platform da oluşturuldu. VitrA, 2003’ten bu yana düzenli olarak yer aldığı Cersaie’deki standında en yeni karo koleksiyonlarını tanıttı ve sektör profesyonelleriyle buluştu. DigiTile.VitrA.com.tr adresinden de görülebilen VitrA standı, birbirleriyle uyumlu renk gruplarında farklı seri kombinleme sistemlerine ev sahipliği yaptı.

Yüzeyleri hareketlendiren karo sistemleri

VitrA Cersaie’de, farklı doku ve renklerin birlikte gu¨venle kullanılabildiği ve kullanıcılara kişiselleştirme olanağı sağlayan karo sistemlerini sergiledi. C¸agˆdas¸ mekanlar ic¸in klasik mermerlerden ilham alan Iconic Awards 2021 sahibi MarmoMix, mimarinin gu¨c¸lu¨ yapı tas¸larından mermerin görünümünü yüzeylere taşıyarak, sayısız do¨s¸eme alternatifi sunuyor. Modern s¸ehir mimarisinin temel unsurlarından betondan esinlenen sistemsel bir yaklas¸ım sunan Good Design ödüllü CementMix, yeni eklenen Meso koleksiyonuyla tas¸ ve betonundogˆal uyumunu sergiliyor. Farklı malzeme ve formatların sofistike karması ColorCode sistemindeki Urban Travertino karo koleksiyonu ise traverteni porselenin gu¨cu¨ ve dayanıklılığıyla yüzeylere taşıyor.

Doğadan ilham alan koleksiyonlar

VitrA, mimaride kullanılan dogˆal tas¸, mermer, ahs¸ap, beton ve seramik dokularından olus¸an PRO Nature karo ku¨tu¨phanesini yenilikleriyle zenginles¸tirdi. İlk kez Cersaie’de sergilenen yeni koleksiyonlar arasında, dogˆal tas¸ ve mermerin izlerini yu¨zeylerde buluşturan Marmostone ve Boscostone dikkat çekiyor.

Çevre dostu ödüllü karo serisi: Atelier 01

VitrA’nın Cersaie’de sergilenen en yeni karo serilerinden Atelier 01, kısa bir süre önce dünyanın en eski ve prestijli tasarım ödüllerinden Red Dot’ı aldı. Atelier 01, 20. yu¨zyılda tasarım ve mimariye yön veren Bauhaus akımından ilham alan geometrik formlarıyla, her seferinde özgün bir tasarım yapılmasına olanak tanıyor. Hem yer hem de duvarlarda kullanılabilen karolar, çevre dostu Ecolabel ve GREENGUARD sertifikalarıyla dikkat çekiyor.

Beton ve taşın hijyenik uyumu: SET6.0

VitrA’nın en yeni karo koleksiyonlarından SET6.0 da Cersaie’deki yerini aldı. Beton ve taşın mu¨kemmel uyumunu yaşam alanlarına taşıyan porselen karo koleksiyonu, beyaz, gri ve antrasitin farklı tonlarında 11 mat renk alternatifine sahip. Üretim aşamasında V-Agent teknolojisi uygulanan karolar, koronavirüs ve bakterilerin etkisini %99,9* oranında azaltıyor.

* V-Agent teknolojisinin koronavirüs (Human Coronavirus 229E ve OC43) ve bakteriler (E. coli ve S. aureus) üstündeki etkisi, Kuzey Amerika Seramik Konseyi (TCNA) laboratuvarlarında yapılan testlerle kanıtlanmıştır.

#VitrA #Cersaie Fuarı


Sayfanın Başına Dön