RENDA HELİN ÇİLALİOĞLU ÇİZER

Renda Helin Çilalioğlu Çizer, Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünden 2004 yılında mezun olmasının ardından Domus Academy Milano’ya kabul edilerek Endüstri Ürünleri Tasarımı üzerine yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Bu süreçte, Giovanni Lauda, Dante Donegani ve Francisco Gomez Paz gibi uluslararası alanda değerli isimlerin atölye çalışmalarına katılmıştır. İtalya’daki eğitim dönemi sonrasında Türkiye’ye dönerek, sektörün önde gelen firmalarında çalışmış ve danışmanlık yapmıştır. 2012 yılında  Renda Helin Design Studio ‘yu kurmuştur. Yurt, konut, ofis, restoran vb. farklı yapı ve mekan tiplerine yönelik, mimari ve iç mimari tasarım çalışmalarına kendi firması bünyesinde, İstanbul’da yer alan ofisinde devam etmektedir. Çizer aynı zamanda İstanbul Medipol Üniversitesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nde yarı zamanlı öğretim görevlisidir.

Bugüne kadar pek çok farklı ödüle layık görülen, aynı zamanda 2016 yılında, European Property Awards bünyesinde, yarışma geçmişinde ödül alan en genç bayan ünvanına sahip Renda Helin Çilalioğlu Çizer’in projeleri çok sayıda yerli ve yabancı yayında yer almıştır.

Bugün doğru olanın yarın yanlış olabileceğini, her zaman değişimden ve yenilikçi fikirlerden yana olmanın gerekliliğini savunan Çizer, eğer ortaya çıkan tasarım yaşantımıza ve tasarım dünyasına yeni bir anlayış katıyorsa, yeni bir bakış açısı kazandırıyorsa, işte o zaman doğru kriterlerle, doğru bir yolda ilerlendiği görüşündedir.

Sayfanın Başına Dön