SUSAM EVİ
SUSAM EVİ
SUSAM EVİ
SUSAM EVİ
SUSAM EVİ
SUSAM EVİ
SUSAM EVİ
SUSAM EVİ
SUSAM EVİ
SUSAM EVİ
SUSAM EVİ
SUSAM EVİ
SUSAM EVİ
SUSAM EVİ
SUSAM EVİ
SUSAM EVİ
SUSAM EVİ
SUSAM EVİ
SUSAM EVİ
SUSAM EVİ
SUSAM EVİ
SUSAM EVİ
SUSAM EVİ
SUSAM EVİ
SUSAM EVİ
SUSAM EVİ
SUSAM EVİ
SUSAM EVİ

SUSAM EVİ

İÇ MEKAN   25.06.2021

İstanbul Cihangir’de bulunan tek katlı yaşam alanı escapefromsofa tarafından 2021 yılında tasarlandı. Yüzyıl ortası modern çizgiye sahip 85 metrekarelik projede; evin her birimi farklı renk paletinde kurgulanırken söz konusu tasarım anlayışı, mobilyalardan duvar kaplamalarına ve dokulara uzanan yelpazede bütün detaylara yansıtıldı.

Salonda, navy blue tonlarında tercih edilen tavan ve duvarlar evin ruhuyla bütünleşen ahşap duvar kaplamalarıyla tamamlandı. Bu alanda; escapefromsofa imzalı konsol ve cam orta sehpalar, Çukurcuma’dan alınan iki adet vintage koltuk ve Cassina marka kanepenin yanı sıra Cassina marka kitaplık ve aydınlatma tercih edildi. Salona açılan giriş holünde, bütünlük sağlamak amacıyla x tonlarında kadife perde kullanıldı. 

Mutfak ve salonu birbirine bağlayan holde, renk paleti olarak kırmızı tercih edilirken bu alanda Serdar Akkılıç ve İlhan Ergin gibi sanatçıların işlerine yer verildi. Evin misafir banyosu, yine bu holden giriş aldı. Holün sonunda yer alan mutfakta kırmızı renk kullanımı sürdürüldü. Mutfak dolapları, açık depolama üniteleri ve yemek masası, proje için özel olarak escapefromsofa tarafından tasarlandı. Yemek masasıyla birlikte planlanan gizli ocak, alan kullanımında verimlilik sağlarken aydınlatma olarak Foscarini sarkıt tercih edildi. 

Evin en sakin alanı olarak planlanan yatak odasında beyaz tonları kullanıldı. Giyinme odası ve banyo ile birlikte planlanan yatak odasında; yatak başı ve yan sehpaların yanı sıra giyinme odasında yer alan depolama üniteleri escapefromsofa tarafından tasarlandı. Yatak başı yan sehpalarda Artemide aydınlatmalara yer verildi. Banyo yüzey kaplamalarında siyah granit tercih edilirken tavanda kullanılan mesh ızgaralar ile ışık-gölge oyunları yaratıldı. 

Yaşam alanının genelinde kullanılan ve perde işlevi üstlenen ahşap kepenk yine escapefromsofa tarafından proje için özel olarak tasarlandı.

Künye

Proje Adı : Susam House

Lokasyon : Cihangir, Beyoğlu, İstanbul

İç Mimari Tasarım : escapefromsofa

Tasarım Ekibi : Mahmut Kefeli, İrem Başer, Kerem Erçin

Uygulama Projesi : escapefromsofa

Ana Yüklenici : escapefromsofa

Toplam İnşaat Alanı : 85 m²

Proje Tarihi : 2021

Yapım Tarihi : 2021

Fotoğraf : İbrahim Özbunar

 
#Escapefromsofa #SusamEvi #konut #İçMekan


Sayfanın Başına Dön