SUGAR ZEFFERS
SUGAR ZEFFERS
SUGAR ZEFFERS
SUGAR ZEFFERS
SUGAR ZEFFERS
SUGAR ZEFFERS
SUGAR ZEFFERS
SUGAR ZEFFERS

SUGAR ZEFFERS

İNOVASYON   26.08.2018

San Francisco merkezli startup ayakkabı şirketi Allbirds, tabanı şeker kamışından üretilen bir parmak arası terlik koleksiyonu hazırladı. Nitekim normal şartlarda bu tür terliklerin tabanında, çevre kirliliğine neden olan petrol bazlı EVA (etilen vinil asetat) kullanıldığını belirtelim.

Gelelim Allbirds'ün çevre dostu koleksiyonu Sugar Zeffers'ın detaylarına! Tabanında, Brezilya'nın güneyinde minimum gübre ile üretilen şeker kamışından elde edilmiş karbon nötr EVA kullanılan terliklerin geri kalan kısmında geri dönüştürülmüş polyester ile yine şeker kamışından üretilmiş mikro süet kumaş tercih edilmiş. Üstelik takılıp çıkarılabilir bu parçalar farklı kullanımlara imkan veriyor.

Yeni Zelandalı emekli bir futbol oyuncusu olan Tim Brown ile mühends Joey Zwillinger tarafından kurulan Allbirds, konforlu ve sürdürülebilir ayakkabılar üzerine odaklanıyor. Sugar Zeffers ise 2016 yılında hayata geçirilen markanın 4. koleksiyonu olarak karşımıza çıkıyor. 

#Allbirds #Sugar Zeffers #San Francisco #moda tasarımı #terlik koleksiyonu #şeker kamışı #sürdürülebilirlik #geri dönüşüm #inovasyon


Sayfanın Başına Dön