OPUS
OPUS
OPUS
OPUS
OPUS
OPUS
OPUS
OPUS
OPUS
OPUS
OPUS
OPUS
OPUS
OPUS
OPUS
OPUS

OPUS

MİMARİ   14.05.2020

Opus, Zaha Hadid Architects tarafından Dubai'de tasarlandı. Burj Khalifa bölgesinde yer alan yapı, ME Dubai Hotel'e ev sahipliği yapıyor.

2007 yılında Zaha Hadid tarafından tasarlanan Opus, tam anlamıyla 2019 yılında tamamlandı. Yapı aynı zamanda, 2016 yılında vefat eden Hadid'in hem mimari hem de iç mekan tasarımını yaptığı tek otel projesi olma özelliğini taşıyor.

İlk bakışta merkezindeki amorf oyukla devasa bir küp imajı veren Opus; 2 ayrı kulenin birleşiminden oluşuyor. Bu bağlantıyı, zeminden 4 kat yüksekliğe çıkan bir atrium ve yine zeminden 71 m yükseklikte yer alan 3 katlı bir köprü sağlıyor.

Mart 2020'de hizmete açılan otelde, 74 oda ve 19 suit oda bulunuyor. İç mekan, pek tabii Zaha Hadid'in imzası haline gelen organik formların izini sürüyor. Lobide yer alan 'Ottomans' isimli oturma alanları, yine Zaha Hadid Architects tasarımı.

Otelin tüm odalarında, Zaha Hadid tarafından tasarlanan yataklar bulunuyor. Banyolardaysa, Hadid'in 2015 yılında Noken Porcelanosa için tasarladığı Vitae koleksiyonu yer alıyor.

#Zaha Hadid Architects #Opus #ME Dubai Hotel #Dubai #Burj Khalifa #mimari tasarım #otel projesi #otel


Sayfanın Başına Dön