TEZMAN HOLDİNG GENEL MERKEZİ
TEZMAN HOLDİNG GENEL MERKEZİ
TEZMAN HOLDİNG GENEL MERKEZİ
TEZMAN HOLDİNG GENEL MERKEZİ
TEZMAN HOLDİNG GENEL MERKEZİ
TEZMAN HOLDİNG GENEL MERKEZİ

TEZMAN HOLDİNG GENEL MERKEZİ

MİMARİ   5.02.2022

Tarihi 1948’e dayanan, Türkiye’nin pek çok ilki gerçekleştirmiş bir kuruluşu olan Tezman Holding’in güçlü ve köklü karakterini ofis tasarımına da yansıtmak üzere yola çıkan Habif Mimarlık projede, soğuk ve mesafeli bir etki yaratmaktan kaçınarak, Tezman’ın daha sıcak ve davetkar olan yapısını öne çıkarmayı tercih etmiş.

Grubun hali hazırda eski bir binanın farklı katlarına yayılmış olan bir çok şirket ve departmandan oluşan işleyiş yapısı bu proje sayesinde sadece yeni bir yüze kavuşmakla kalmayıp, aynı zamanda tek bir geniş katta birleştirilmiş.

Giriş mekânında güçlü ve kütlesel traverten karşılama bankosu, deniz dalgalarından esinlenen yumuşak ve ritmik yapısı ile Tezman’ın öncül iştirakı olan Tezmarin markasını vurguluyor. Tezmarin’e ait yat satış alanları bu girişe yakın olarak konumlandırılırken, bu mekanları holding yöneticilerine ait odalar izliyor. Kendi içlerinde her biri birbirinden farklı zevk ve yaklaşımlara sahip kullanıcılarının çizgisini yansıtan dışa kapalı bu odalar, mahremiyet ihtiyacı sebebi ile uzun sağır duvarlar oluşturuyor. Bu sağır etkiyi yumuşatmak ve ısıtmak için farklı açılarda yerleştirilmiş ritmik ahşap bir cephe tasarlanmış. Bu cephenin etrafında hem Tezmarin’in kazandığı kupa ve ödüllerin, hem de Tezman’a ait birçok sanat eserinin ve özel bir terazi koleksiyonunun sergilendiği alanlar oluşturulmuş. Holding’e ait farklı şirketlerin bir araya gelebildiği bir lounge alanı ise planın tam kalbinde merkezi bir konumda yer alıyor.

Yıl: 2021

Alan: 1950 m2

Konum: Beyoğlu / İstanbul

Tasarım ve Uygulama: Habif Mimarlık

Fotoğraf: Altkat Mimari Fotoğraf

 

#TezmanHolding #HabifMimarlık


Sayfanın Başına Dön