HOŞÇAKAL LAGERFELD
HOŞÇAKAL LAGERFELD
HOŞÇAKAL LAGERFELD
HOŞÇAKAL LAGERFELD
HOŞÇAKAL LAGERFELD
HOŞÇAKAL LAGERFELD
HOŞÇAKAL LAGERFELD
HOŞÇAKAL LAGERFELD
HOŞÇAKAL LAGERFELD
HOŞÇAKAL LAGERFELD

HOŞÇAKAL LAGERFELD

TASARIM   25.02.2019

Uzun kariyeri boyunca dünyaca ünlü modaevlerinin tasarımcısı ve kreatif direktörü olarak çalıştı. Hayatını, tasarımın en görünen ve kolay tüketilen dallarından biri olan modaya adadı. Altına imzasını attığı koleksiyonların yanı sıra defilelerindeki podyum ve sahne tasarımlarıyla olayı başka boyutlara taşıdı. Kimi zaman da sarf ettiği keskin cümleler ile haklı olarak eleştirilerin odak noktası oldu. Tabii ki 85 yaşında hayata veda eden Karl Lagerfeld'den bahsediyoruz.

 

Biz de VBenzeri olarak işin bizi ilgilendiren kısmına odaklanarak duayenin imzasını taşıyan, her bir detayıyla en etkileyici 5 podyum ve sahne tasarımını bir araya getirerek kendisine küçük bir veda etmek istedik.

 

Hoşçakal Lagerfeld!

 

Iceberg

 

Tıpkı koleksiyonlarında olduğu gibi podyum ve sahne tasarımı konusunda da aynı cesur tavrı gösteren Lagerfeld, Chanel 2010/11 Sonbahar-Kış defilesi için İskandinavya'dan 265 tonluk buz kütlesi getirtmiş; yaklaşık 35 heykeltıraşın 6 günlük çalışmasıyla söz konusu buz dağı Grand Palais'nin tam ortasında yerini almıştı.

 

Rocket

 

Belki milenyumda olduğu kadar parlak olmayabilirdi ama Chanel'in alışageldik şıklığını geleceğin ışıltılı kurgusuyla bir araya getiren 2017/18 Sonbahar-Kış koleksiyonu için podyumun ortasına bir roket yerleştirmesi, Lagerfeld'in son dönemlerdeki en dikkat çekici hareketlerinden biriydi. 

 

Shopping

 

Meyveden sebzeye, deterjandan konserveye… Chanel Alışveriş Merkezi'ne hoş geldiniz! Chanel 2014/15 Sonbahar-Kış koleksiyonu için podyumu adeta gerçek bir süpermarkete çeviren Lagerfeld, yine zihin açıcı bir moda şovuyla karşımızdaydı!

 

Métiers d'art 

 

Geçtiğimiz Aralık ayında, Metropolitan Museum of Art ev sahipliğinde düzenlenen Chanel 2018/19 Métiers d’art defilesi, bu kez izleyicilerini Antik Mısır'a doğru yolculuğa çıkardı. Başroldeyse, Mısır'ın artık bir Roma eyaleti olduğu zamanda, M.Ö. 10 yılında tamamlanan Dendur Tapınağı vardı.

 

Aquatic

 

Dev mercanlar, yosunlar ve deniz kabukları! Grand Palais, bembeyaz bir denizaltına dönüşmüş durumda! Chanel 2012 İlkbahar-Yaz koleksiyonunun tanıtıldığı bu göz alıcı podyumun tasarımıysa, Karl Lagerfeld ve Zaha Hadid iş birliğinin bir sonucu.

#Karl Lagerfeld #Chanel #podyum tasarımı #moda tasarımı


Sayfanın Başına Dön