DİJİTAL DÖNÜŞÜM YATIRIMLARINA ÖDÜL
DİJİTAL DÖNÜŞÜM YATIRIMLARINA ÖDÜL

DİJİTAL DÖNÜŞÜM YATIRIMLARINA ÖDÜL

VitrA'dan Haberler   25.11.2021

Eczacıbaşı Yapı Gereçleri’nin 3 milyon Euro’luk dijital dönüşüm yatırımı pek çok ödülü beraberinde getirdi. 2020’de ülkemizde hayata geçirilen en büyük SAP projesiyle daha önce IDC’den 3 ödül alan kuruluş, yeni bir IDC ödülünün yanı sıra, SAP Türkiye’den kalite ödülü almaya hak kazandı.

Geçen yılın en büyük SAP projesi

2020’de ülkemizde hayata geçirilen en büyük SAP projesine imza atan Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, SAP Türkiye Kalite Ödülleri’nden de ödülle döndü. İş dönüşümü kategorisinde alınan büyük ödülü, Eczacıbaşı Yapı Ürünleri BT Direktörü ve Dijital Lideri Alp Güldür’e SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan takdim etti. Alp Güldür, ödül vesilesiyle yaptığı açıklamada, 13 ayda tamamlanan projenin sevkiyatları %30 artırdığını söyledi.

 

Müşteri memnuniyetinde %21 iyileşme

Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, IDC’nin 2018’den bu yana Türkiye’de dağıttığı bulut ödülleri kapsamında, şikayet ve talep yönetim sistemi SAP Service Cloud ve Türkiye’de ilk defa canlıya alınan saha servis yönetimi çözümüyle, IaaS / PaaS (Altyapı / Platform olarak Yazılım) kategorisinde ödül almaya hak kazandı. Alp Güldür, “Saha servis çalışmalarını Türkiye geneline yayılmış geniş yetkili servis ağımızla yürütüyoruz. SAP Field Service Management çözümüyle satış sonrası süreçlerimizi çok kanallı yapıyla tek bir platformdan takip edebiliyoruz. Bu sayede uçtan uca çözüm süremizde yaklaşık %57, müşteri memnuniyetinde ise %21 iyileşme sağladık” dedi.

 

Ödüllerle taçlandırılan dijital dönüşüm projesi

Türkiye’nin ilk ve en büyük sağlık seramik gereçleri üreticisi ve ihracatçısı Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, VitAmax adını verdiği dijital dönüşüm projesini pandemiye rağmen 13 ayda tamamladı. SAP uygulamalarının devreye alındığı ve bütçesi 3 milyon Euro’ya yaklaşan projeyle, 2020’de ülkemizin en büyük SAP projesine imza atıldı. Proje daha önce IDC tarafından 3 ödüle layık görüldü. Eczacıbaşı Yapı Gereçleri 12. IDC Türkiye CIO Zirvesi kapsamında Değişim Yönetimi kategorisinde ikinci oldu. IDC Dijital Dönüşüm Ödülleri’nde ise IDC Dijital Dönüşüm Ödülleri’nde ise “Dijital Altyapının Geleceği” ve “İşletmenin Geleceği” kategorilerinde iki ayrı ödül aldı. Fortune 500 şirketlerindeki BT liderlerinin %83’ünün üye olduğu SAPinsider’ın 20 yıldır yayımlanan dergisinde ise VitrAmax projesinin sırları teknoloji dünyasının liderleriyle paylaşıldı.Sayfanın Başına Dön