DAVETKAR YAZ
DAVETKAR YAZ

DAVETKAR YAZ

İÇ MEKAN   4.07.2019

KONTRA | Bodrum Evi 

Malzemeden dokusuna görsel bir şölen niteliğindeki bu yaşam alanı Bodrum'da konumlanıyor. Londra - İstanbul - Bodrum üçgeninde yaşayan ev sahiplerinin 3 yıl önce satın aldığı yapının iç mekan projesiyse KONTRA'ya ait. Konforlu salon, fonksiyonel mutfak ve yine mutfağa açılan samimi yemek alanı ile zemin kat ile bütünleşen veranda. Tüm bunları tamamlayan açık meşe parke ve renkli seramiklerse yine KONTRA tasarımı.

Escape From Sofa | VOGUE EVİ

Vogue Evi, Escape From Sofa tarafından Çeşme Ilıca'da tasarlanan sıcak ve mütevazi bir yaşam alanı. Sahiplerinin yazlık olarak satın aldığı ancak sonrasında dört mevsim kullanmak istediği bir ev. 200 metrekarelik yaşam alanının girişinde salon ve mutfak yer alıyor. Birinci katta, biri salona bakan galeri odası olmak üzere 3 yatak odası ve 2 banyo bulunurken kendine ait terası ve banyosu bulunan 4. yatak odası ise ikinci katta yer alıyor. 

mO/mimarlıkOfisi | mObaş Evi 

mO/mimarlıkOfisi tarafından tasarlanan mObaş Evi, Ayvalık kentsel sit yapılanma koşulları çerçevesinde tasarlanan bir yaşam alanı. Projede, ışığın ve iki yönlü manzaranın yapının içinden geçmesi ve her mekana yayılması amaçlanıyor. İç yüzeylerde kullanılan brüt betonsa Ayvalık'taki endüstri yapılarının kentte yarattığı kimliği yapı içine taşıyor.

Başak Akkoyunlu Design | BY Evi

Başak Akkoyunlu Design tarafından tasarlanan BY Evi, Çeşme Ilıca'da yer alıyor. Proje, çevresindeki yapıları taklit etmek yerine oldukça detaysız ve tarafsız bir tasarıma sahip. Üst üste gelen 2 kütlenin üst katında yatak odaları, alt katındaysa salon ve mutfak bulunuyor.

Noyan Vural Architecture | Blue Horizon

Çeşme Paşalimanı'nda kendine yer seçen Blue Horizon, 1600 metrekarelik arazi üzerinde deniz seviyesinden başlayarak kademeli olarak 9 metre yüksekliğe ulaşan bir konut projesi. Komşu yapıların yakınlığı sebebiyle bu üç yönde cephe vermeyerek denize yönelen projenin tasarımında Noyan Vural Architecture imzası var. Yapının cephe karakteri; sokağa tamamen sağır, komşu parsellere kısmi kapalı, denize yönelirken tamamen şeffaf. Yan cephe ve deniz cephesindeki geçirgenlik, sürekliliği olan bir yırtıkla vurgulanıyor. 

#Escape From Sofa #Başak Akkoyunlu Design #Noyan Vural Architecture #KONTRA #mO/mimarlıkOfisi #Bodrum #Çeşme #Paşalimanı #Ilıca #mimari tasarım #iç mekan tasarımı #konut projesi


Sayfanın Başına Dön