JAN
JAN
JAN
JAN
JAN
JAN
JAN
JAN
JAN
JAN
JAN
JAN
JAN
JAN

JAN

İÇ MEKAN   4.12.2019

Osmanlı İmparatorluğu'nun görkemi ve Pers İmparatorluğu'nun altın çağını yansıtan; dinamik ve samimi bir restoran hayal edin. I-AM'in Londra'da tasarladığı Jan Restaurant'ı bu şekilde tanımlamak mümkün. 

"Markanın güçlü hikayesini en etkili şekilde anlatabilmek ve mekana yansıtabilmek için Jan'ın marka kimliği ve restoran tasarımlarını üstlendik. Müşterinin odakta tutulduğu bir tasarım anlayışıyla, Hazar Bölgesi'nin özelliklerini restorana taşıyabilmek için zengin turkuaz döşemelerin yanısıra meşe, altın ve pirinç gibi dokulara da tasarımda yer verdik".

Projede, eski zamanlara verilen referansın yanı sıra lüks ve sıcak bir atmosfer öne çıkıyor. Mekanın dışarıdan görünümüyse, marka hikayesine uygun olarak gündüzleri daha sakin, akşamları daha davetkar bir tavır sergiliyor. Ziyaretçiyi ilk giriş anında selamlayan aynalı tavan, hem ziyaretçilere burada sunulan yeme-içme deneyimine dair ipuçları veriyor hem de mekanı aydınlık ve havadar bir hale dönüştürüyor. 

"Mekanın ortasında yer alan barda, otantik baharatlar ve içkiler sergilenirken arka tarafta bulunan açık mutfaktaki kömür ateşi, şeflerin mermer tezgah üzerinde yemekleri hazırlaması ve tüm bunlara ek olarak Hazar mutfağının etrafa yayılan muhteşem kokusuyla, mekanda kelimenin tam anlamıyla teatral bir atmosfer yaşanması sağlandı".

Mekanın bütününe yayılan Hazar esintilerinin, el yazması yazıtlar ve Hazar hükümdarlarının portreleriyle pekiştirildiğini görüyoruz. Marka kimliğinin müşterilere değen tüm temas noktalarına uygun şekilde yerleştirilmesiyse, zengin bir marka deneyimi sunma amacının bir sonucu. 

#I-AM İstanbul #Londra #Jan Restaurant #iç mekan tasarımı #restoran


Sayfanın Başına Dön