WeGrow
WeGrow
WeGrow
WeGrow
WeGrow
WeGrow
WeGrow
WeGrow
WeGrow
WeGrow
WeGrow
WeGrow

WeGrow

İÇ MEKAN   12.08.2019

Okul yapıları hem yoğun bir sirkülasyona sahip olduğundan hem de uzun süre kullanılması hedeflendiğinden en zorlu mimari yapı çözümlemelerini gerektiriyor. Doğru yönlendirmeler, sürdürülebilir malzemeler, kalabalığın mekanlara olan dağılımı ve yapı fonksiyonlarının tam olması sıklıkla eğitim yapılarında karşılaşılan temel konu başlıkları.

New York'ta bulunan WeGrow okulunu WeWork iş birliğinde tasarlayan BIG de öğrencilerin interaktif yöntemlerle öğrenebileceği, oyunlar üzerinden eğitim alabileceği, canlı renklerin ve sıcak malzemelerin kullanıldığı bir eğitim yapısı sunuyor. Ahşap malzeme ve yeşilin tonlarıyla düzenlenen iç mekanın öğrencilere doğal bir izlenim vermesini hedefleyen BIG, açık sınıf planlarıyla da öğrenciler arasında yaş farkı ayrımı yapmaksızın herkesin yararlanabileceği şeffaf ve eğlenceli bir eğitim modelini desteklemeyi hedefliyor.

Ofis yapılarından bu eğitim yapısına aktarılan 'oyun' temasıyla BIG, özellikle düşük yaş gruplarının dikkatlerini yönetebilmek ve okulun sıkıcı formundan öğrencileri ve eğitimcileri uzaklaşmak adına daha canlı renklerin ve geniş mekanların bulunduğu bir öneri sunuyor.

#Bjarke Ingels Group #Bjarke Ingels #WeGrow #WeWork #iç mekan tasarımı #okul projesi


Sayfanın Başına Dön