BANANATEX
BANANATEX
BANANATEX
BANANATEX
BANANATEX
BANANATEX
BANANATEX
BANANATEX
BANANATEX
BANANATEX
BANANATEX
BANANATEX
BANANATEX
BANANATEX

BANANATEX

İNOVASYON   26.11.2019

Sizi, fonksiyonel ve sürdürülebilir bir çanta markasıyla tanıştırmak istiyoruz. Ne kadar sürdürülebilir derseniz, muz liflerinden kumaş üretip çanta tasarlayacak kadar diyebiliriz. Ve karşınızda QWSTION.

2008 yılında kurulan İsviçreli marka, o günden bugüne malzeme olarak yenilenebilir kaynakların  izini sürüyor. Günlük kullanıma uygun çantalar tasarlarken, düşük karbon ayak izini tasarımın merkezine oturtuyor. Konumuz olan Bananatex malzemesi de, işte bu şekilde doğuyor; yani dünyanın muz liflerinden üretilen ilk teknik teksili. 

Filipinler'in dağlık bölgelerindeki muz yapraklarından elde edilen liflerin kullanıldığı bir tekstil malzemesinden söz ediyoruz. Üstelik 3 yılı aşkın süredir Bananatex üzerine çalışan QWSTION'e göre %100 doğal olan bu malzeme güçlü ve dayanıklı olduğu kadar esnek ve hafif. Son dokunuş olarak balmumuyla tamamlanması da, su geçirmez özellik sunuyor.

Bananatex'le üretilen çantalarsa; günlük kullanım, iş hayatı ve seyahat olarak 3 farklı tasarıma sahip. Koleksiyonu detaylı incelemek için sizi albüme alalım.

Sürdürülebilir tasarım konusu ilginizi çekiyorsa, ananas versiyonu için tıklayınız.

#Bananatex #QWSTION #moda tasarımı #çanta #abaca #muz #sürdürülebilirlik


Sayfanın Başına Dön