MİMARLIK İÇİN YOUTUBE!
MİMARLIK İÇİN YOUTUBE!

MİMARLIK İÇİN YOUTUBE!

MİMARİ   19.10.2016

Mimarlık ve Youtube! Bu iki kelimeyi aynı cümlenin öznesi olarak kullanmaya ne dersiniz? Çünkü sizi, farklı başlıklar altında mimari açıdan besleyecek Youtube kanallarıyla tanıştırmak istiyoruz.

En iyi mimari projelerden eskiz çalışmalarına, başarılı render örneklerinden mimari dökümanlara… Ve karşınızda, mimarlık ve tasarım tutkunlarına görsel bir kaynak oluşturacak 7 Youtube kanalı. Videolar ise bonus!

CTBUH

Şehircilik ve kentsel tasarım konularına merakınız varsa, bu hesap tam size göre: Council on Tall Buildings & Urban Habitat (CTBUH). Yenilikçi tasarım ve yapım teknolojileri üzerine odaklanan kanalda, aylık olarak söyleşiler de düzenleniyor.

 

Chicago Architecture Foundation

Chicago'nun ikonik yapılarını konu alan Chicago Architecture Foundation; içerik yapısını tarihi fotoğraf ve araştırma belgelerinin yanı sıra ilginç anlatımlarla destekleyen bir Youtube kanalı.

 

donot settle

Tıpkı, mimarlık tutkunu bir arkadaşınızla seyahat etmek gibi… Delft University of Technology mezunu 2 genç mimarın mimari vlog tadındaki kanalı #donotsettlesayesinde şehirleri keşfe çıkabilir ve yeni yapıları ziyaret edebilirsiniz.

 

Harvard GSD

Zaha Hadid, Herzog & DeMeuron ve Toyo Ito gibi pek çok konuk eğitmen… Harvard Graduate School of Design'ın Youtube kanalı Harvard GSD'de, bu isimlerden ders dinlemek mümkün!

 

Architecture is a Good Idea

Polonyalı mimarlık tarihçisi Radoslaw Gajda tarafından hazırlanan videoların paylaşıldığı Architecture is a Good Idea, mimari ikonografi ve geleneksel mimarinin modern yorumu gibi konulara odaklanıyor. Kanalın, Mies van der Rohe Ödüllü Szczecin Filarmoni Salonu videosunu izlemek için buyrun!

 

TheModmin

Eskiz yeteneğinizi geliştirmek istiyorsanız, TheModmin tam size göre! Perspektif, gölgeleme, doku ve daha pek çok detay için kanalı ziyaret etmenizi öneriyoruz.

 

Photoshop. Architect

Render konusunda amacınız ileri düzeyse, Photoshop. Architect kanalı sayesinde bu mümkün. Suyun yansıması ya da gece manzarası; kısacası Photoshop artık gizli hazine olmaktan çıkıyor.

#mimari #tasarım #YouTube #video #kanal


Sayfanın Başına Dön