IKEA X KANYE WEST
IKEA X KANYE WEST
IKEA X KANYE WEST
IKEA X KANYE WEST
IKEA X KANYE WEST
IKEA X KANYE WEST
IKEA X KANYE WEST
IKEA X KANYE WEST

IKEA X KANYE WEST

TASARIM   3.08.2016

Müzik dünyasının altını üstüne getiren Kanye West, tasarımın moda ayağındaki iddiasını ürün tasarımında da göstermek istiyor. Bu konuda Ikea'ya açık çağrı yapan West'e, İsveçli markanın Ikea Avustralya Facebook hesabından Famous klibi üzerinden esprili bir dille yanıt verdiğini belirtelim.

 

İsterseniz öncelikle ünlü rapçinin bu zamana kadar başından geçen tasarım hikayesini hatırlayalım. Vaktinin %80'ini moda tasarımı ve geri kalan %20'lik zaman dilimini ise müzik için harcadığını belirten West, 5 yaşından beri ayakkabı tasarımına ilgisi olduğunun altını çiziyor. Nitekim bu hobisini Adidas için hazırladığı koleksiyonlarda görmek mümkün. Bu arada Paris Moda Haftası'nda moda tutkunları ile buluşturduğu DW by Kanye West markasını da hatırlarsınız… Ancak ünlü rapçi bununla yetinmeyip masa, sandalye ya da yatak tasarlamak istediğini de cesurca dile getiriyor.

 

2012 yılında tasarımın farklı disiplinlerini bir araya getiren DONDA adında bir şirket kurduğunu açıklayan, yine aynı yıl OMA ile iş birliği yapan ve 2013 yılında da Harvard Üniversitesi ziyaretinde dünyanın tasarım ile daha iyi bir hale geleceğini belirten West'e Ikea yolunda başarılar diliyoruz!

#Kanye West #Ikea #DW by Kanye West #DONDA #Adidas #Paris Moda Haftası #OMA #ürün tasarımı #moda


Sayfanın Başına Dön