CITY DREAMERS
CITY DREAMERS
Film

CITY DREAMERS

VBenzeri MEKAN   11.11.2019

19 / 11 Salı
19:00 - 20:50

VBenzeri Mekan, son dönemde çekilen mimarlık ve tasarım filmlerinin Türkiye'deki ilk gösterimlerine ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Arkitera iş birliğinde düzenlenen film serisinin ikincisi, "City Dreamers".

City Dreamers, bugünün ve geleceğin kentini şekillendiren dönüşümleri inceleyen, düşünen ve deneyimleyen 4 kadın mimar (Phyllis Lambert, Blanche Lemco van Ginkel, Cornelia Hahn Oberlander ve Denise Scott Brown) hakkında bir belgesel film.

Belgesel yapımcısı Joseph Hillel; orijinal röportajlar, arşivden çıkan malzemeler ve etkileyici sinematografi sayesinde bu güçlü, bağımsız düşünürlerin yaşadığımız ve çalıştığımız şehirleri nasıl şekillendirdiğini anlatıyor. 

Film gösterimi, 19 Kasım Salı günü saat 19:00'da!

Film Gösterimine Katılmak İçin Yapılması Gerekenler

Türkiye'deki üniversitelerin mimarlık fakültelerinde kent üzerine çalışan, düşünen ve bu konuda araştırma çalışması yürüten lisans, yüksek lisans öğrencilerinin ve akademisyenlerin başvurularını bekliyoruz.

Başvurunuzu yaparken özgeçmişinizle birlikte çalışma konunuzu anlatan kısa bir açıklamayı pazarlama@arkitera.com adresine 15 Kasım Cuma günü saat 00:00'a kadar göndermeniz gerekiyor. VBenzeri Mekan’ın sınırlı oturma kapasitesi nedeniyle başvuranlar arasından bir seçim yapılacak.

Seçilen kişiler, 18 Kasım Pazartesi günü Arkitera, VBenzeri ve bu sitelerin sosyal medya hesaplarına duyurulacak.

Filmin orijinal dili İngilizce'dir.

Program

19:00 | Karşılama & İkram
19:15 - 19:30 | Açılış Konuşması (Melis Oğuz)
19:30 - 20:50 | City Dreamers Film Gösterimi (80 dk)

#VBenzeri Mekan #City Dreamers #film


Sayfanın Başına Dön