JUERGEN MAYER H.
JUERGEN MAYER H.
JUERGEN MAYER H.
JUERGEN MAYER H.
JUERGEN MAYER H.
JUERGEN MAYER H.
JUERGEN MAYER H.
JUERGEN MAYER H.

JUERGEN MAYER H.

VİDEO RÖPORTAJ   3.12.2014

1 Kasım'da “Gelecek Artık Eskisi Değil” başlığı altında Galata Rum Okulu’nda ziyaretçilerine kapılarını açan 2. İstanbul Tasarım Bienali, tasarımcıları manifesto üzerine yeniden düşünmeye sevk ederken, incelikli ve katmanlı yaklaşımları ile tasarımın rolünü sorgulayan, konuya çok çeşitli bakış açılarından, kuşaklardan ve yerlerden yaklaşan alternatifler önermeye devam ediyor.

VitrA eş sponsorluğunda gerçekleştirilen ve 14 Aralık Pazar gününe kadar ücretsiz gezilebilecek olan 2. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında Şekerleme Aralığı projesi ile yer alan Alman mimar Juergen Mayer H. ile bienal alanında bir araya geldik ve mimarla parlak pembe ışık, rahat yastıklar, halı ve pembe gürültü yayan prototipi üzerine konuştuk.

Şekerleme Aralığı aylak aylak dolaşmak ve uyumanın toplumsal çerçevede engellenmeye çalışılan davranışlar olmaları üzerine, ziyaretçilerine “yatıp kalkmak istemez misiniz?” sorusunu soruyor. Şekerleme Aralığı 'nı projenin yaratıcısından dinlemek için video röportajımızı izleyebilir, 2. İstanbul Tasarım Bienali ile ilgili detaylı bilgiye ise buradan ulaşabilirsiniz. 

 

#vbienal #Juergen #Mayer #şekerleme #aralığı #NapGap #tasarım #bienal


Sayfanın Başına Dön