BENEDETTA TAGLIABUE
BENEDETTA TAGLIABUE
BENEDETTA TAGLIABUE
BENEDETTA TAGLIABUE
BENEDETTA TAGLIABUE
BENEDETTA TAGLIABUE
BENEDETTA TAGLIABUE
BENEDETTA TAGLIABUE
BENEDETTA TAGLIABUE
BENEDETTA TAGLIABUE
BENEDETTA TAGLIABUE
BENEDETTA TAGLIABUE

BENEDETTA TAGLIABUE

RIBA + VitrA   18.07.2022

VitrA’nın, RIBA – İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü işbirliğiyle düzenlediği RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri, 20 Temmuz 2022’de Barselona, Şanghay ve Paris’te ofisleri bulunan Studio Benedetta Tagliabue – EMBT’nin kurucusu Benedetta Tagliabue’yi ağırlıyor.

Global ölçekte projeleriyle dikkat çeken mimar, Diagonal Mar Park, Expo Shanghai 2010 İspanyol Pavyonu, Barcelona’daki Santa Caterina Pazarı ve Halk Kütüphanesi, Hamburg Müzik Okulu, İskoçya Parlamento Binası ve Napoli Metro İstasyonu'nun da aralarında bulunduğu birçok öne çıkan projede yer aldı.

Mimari projeler, kamusal alanlar ve şehircilik ile ilgili alanlarda çalışmalar sürdüren Studio Benedetta Tagliabue – EMBT, İspanyol ve İtalyan zanaat kültürünü stüdyo pratiğine yansıtıyor.  Stüdyo, Çin, İtalya ve Almanya gibi ülkelerde projelerini devam ettirirken, uluslararası yarışmalara da katılmayı sürdürüyor.

Şhangay’da Century Square ve Shenzhen Conservatory of Music’in kentsel planlaması için düzenlenen organizasyonu kazanan mimarlık stüdyosu, 2013’te RIBA Jencks Ödülü’nü ve son olarak bu yıl açıklanan World Smart City Award 2021’de, sürdürülebilir ve insancıl şehir modellerini küresel ölçekte yaygınlaştırılmasına yaptığı katkılarla Liderlik Ödülü’nü kazandı.

İtalyan mimar, 20 Temmuz 2022’de Türkiye saatiyle 15:00’da düzenlenecek RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri’nde eğitim binaları, kültürel yapılar ve yaşam alanlarını günümüz dinamiklerine göre ele alırken, tamamlanmış projelerini izleyiciyle paylaşacak. 

15:00'da sohbete aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.architecture.com/whats-on/riba-vitra-talk-benedetta-tagliabue

RIBA Hakkında

İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü (Royal Institute of British Architects - RIBA), mimarlıkta mükemmelliği hedefleyen küresel bir profesyonel üyelik organıdır. Dönemin önce gelen mimarları tarafından 1834’te kurulan RIBA, 6 bini Birleşik Krallık dışında 47 bini aşkın üyeye sahip. Ülke çapında ofisleri bulunan RIBA’nın Londra’daki 1930’lardan kalma merkez binasında; kitabevi, kafe, galeri ve konferans salonu da yer alıyor.

RIBA + VitrA ortaklığı, topluma sosyal, ekonomik ve kültürel değer katma konusundaki ortak kararlılığı yansıtıyor. İnovasyonu merkezine alan işbirliği, mimar ve tasarımcılarla bir araya gelerek küresel erişimi destekliyor.

#RIBA #VitrA #İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü #RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri #Benedetta Tagliabue #londra


Sayfanın Başına Dön