DANIEL LIBESKIND
DANIEL LIBESKIND

DANIEL LIBESKIND

RIBA + VitrA   22.03.2019

VitrA ve RIBA - İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü iş birliğiyle Eylül 2018'den bu yana düzenlenen RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri, mimarlık dünyasının önde gelen isimlerini ağırlamaya devam ediyor. Etkinlik dizisinin Nisan ayında İstanbul'da gerçekleşecek 9. buluşmasının konuğu ise Daniel Libeskind olacak!

 

Polonya asıllı Amerikalı mimar, 16 Nisan'da Londra'da düzenlenen RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri programının ardından 18 Nisan'da, etkinliğin İstanbul buluşmasında sahne alacak. Libeskind, Yunan Mitolojisi'nden Emily Dickinson'a, yaratıcılığına ilham veren unsurları ele aldığı "Edge of Order" adlı kitabından yola çıkarak hafızanın, mekanın ve insanların mimarisi hakkında konuşacak.

 

İKSV iş birliğiyle İş Sanat Kültür Merkezi'nde düzenlenecek etkinlik, 18 Nisan Perşembe günü saat 19:00'da başlayacak.

 

RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri'ne bugüne kadar; 2010 yılında Venedik Mimarlık Bienali'nin ilk kadın direktörü olan Pritzker Ödülü sahibi Kazuyo Sejima, Time Magazine tarafından dünyanın en etkili 100 insanından biri olarak gösterilen Sir David Adjaye, Turner ödüllü mimarlık kolektifi Assemble, sosyal konut projeleriyle öne çıkan Kate Macintosh ve Mary Duggan, kâr amacı gütmeyen tasarım stüdyosu Mass Design Group, Londra'daki en etkili 30 mimar arasında gösterilen Frida Escobedo ve 2018 yılında RIBA Uluslararası Mükemmellik Ödülü'nü kazanan Emre Arolat konuk olarak katıldı. Eylül 2018'de başlayan ve 2 yıl sürecek konuşma dizisi; topluma sosyal, ekonomik ve kültürel değerler katmayı amaçlayan ilham verici bir program dizisi sunmayı amaçlıyor.

#VitrA #RIBA #İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü #RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri #Daniel Libeskind


Sayfanın Başına Dön