VBENZERİ BULUŞMALAR: YENİ YAŞAM STANDARTLARI
VBENZERİ BULUŞMALAR: YENİ YAŞAM STANDARTLARI

VBENZERİ BULUŞMALAR: YENİ YAŞAM STANDARTLARI

VBenzeri BULUŞMALAR   3.12.2021

VBenzeri Buluşmalar etkinlik serisi, farklı disiplinlerden, her biri kendi alanında uzman konuklar ile yoluna devam ediyor. "Yeni Yaşam Standartları" 

başlığı altında düzenlenen serinin altıncı etkinliğine Atıl Aggündüz moderatörlüğünde Yasemin Arpaç, Berat Çokal ve Doğu Kaptan konuk oluyor. Etkinliği 8 Aralık Çarşamba günü 20:30'da VBenzeri Blog YouTube Kanalı'nda izleyebilirsiniz.

Moderatör ve Konuşmacılar Hakkında

Atıl Aggündüz

2015 yılında İTÜ Mimarlık Bölümü'nden mezun oldu, 2012-2017 yılları arasında katıldığı ulusal/uluslararası tasarım yarışmalarından 18 ödül kazandı. 2016 yılında kazandığı Arkitera Seyahat Bursu ile Güney Amerika'ya araştırma seyahatleri yaptıktan sonra, 2017 yılında 4 yıl boyunca çalıştığı SO? Mimarlık'tan ayrıldı ve takip eden 4 yıl boyunca Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi'nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. 5 yılı aşkın süredir Piknik Works ile farklı alanlarda üretim yapmakla birlikte, 2020 yılında İTÜ Mimari Tasarım programında tezli yüksek lisans eğitimini "Bir Uzlaşma Ortamı Olarak Tuval-Mekan" teziyle tamamlayan Aggündüz, set tasarımı, kreatif direktörlük ve serbest çizim/illüstrasyon gibi sivil çalışmalarını da sürdürüyor.

Yasemin Arpaç

1998 yılında Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nden mezun oldu, 2004 yılında Sabahattin Emir ile Ofist’i kurdu. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Tasarım Kültürü ve Yönetimi programını tamamlayan Arpaç, 2017 yılında Bahçeşehir Üniversitesi’nde İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü 1. sınıf öğrencilerine “Temel Tasarım” dersi vermeye başladı. Halen MEF Üniversitesi İç Tasarım bölümü dördüncü sınıf öğrencilerine İç Tasarım Stüdyosu dersi veriyor.

Berat Çokal

ODTÜ Mimarlık Bölümü’nde lisans ve Bilkent Grafik Tasarım Bölümü’nde master eğitimi aldı. Bilişim sektöründe endüstriyel tasarım ve deneyim tasarımı projelerinde 15 yıl Kreatif Direktör olarak çalıştı. İstanbul'da 3 farklı üniversitede öğretim görevlisi olarak tasarım stüdyoları yönetti. Vatel Business School'da Gastronomi dersleri yürüttü. Son yıllarda sosyal medyanın Mösyö Şokola'sı olarak yemek tarifleri paylaşıyor, kendisine şef değil ev aşçısı, yemek tasarımcısı diyor.

Doğu Kaptan

Roma “La Sapienza” Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde lisans ve lisansüstü eğitimini 2004 yılında tamamladı.

2000- 2005 yılları arasında Türkiye, İtalya ve Belçika’da çeşitli mimarlık bürolarında çalıştı.

2005 yılında Prof. Hüseyin Kaptan ile Atelye70 Planlama ve Tasarım Grubunda çalışmaya başladı. 2009 yılında Atelye70’in Roma Ofisi’ni Yonca Temizkan ve Marco Lombardini ile kurdu.

Çalışma hayatı boyunca ulusal ve uluslararası birçok yarışmalara katılmış ve ödüller aldı, jüri üyeliklerinde bulundu, üniversitelerde stüdyo derslerinde yürütücülük yaptı. Atelye70 Planlama ve Tasarım Grubunda çalışmalarını sürdürüyor.   

#VBenzeriBuluşmalar #YeniYaşamStandartları #AtılAggündüz #YaseminArpaç #BeratÇokal #Doğu Kaptan


Sayfanın Başına Dön