VARDİYA KİTAP SÖYLEŞİSİ
VARDİYA KİTAP SÖYLEŞİSİ

VARDİYA KİTAP SÖYLEŞİSİ

MİMARİ   7.06.2018

Dünyanın önde gelen mimarlık etkinliklerinden Venedik Bienali 16. Uluslararası Mimarlık Sergisi Türkiye Pavyonu'nda bu yıl Vardiya başlıklı proje yer alıyor. İKSV koordinasyonunda, Schüco Türkiye ve VitrA sponsorluğunda gerçekleştirilen projeyle beraber Türkiye Pavyonu Bienal ne için var?, Bienal ne işe yarar? ve Bienal kimin için var? sorularını gündeme getiren bir buluşma, karşılaşma ve üretme mekanına dönüşüyor.

Küratörlüğünü Kerem Piker'in, yardımcı küratörlüğünü Cansu Cürgen, Yelta Köm, Nizam Onur Sönmez, Yağız Söylev ve Erdem Tüzün'ün üstlendiği Vardiya başlıklı proje kapsamında, 6 ay boyunca 10'ar kişilik gruplar halinde Venedik'e gidecek 122 mimarlık öğrencisi, birbirinden farklı temalar etrafında düzenlenen atölyelere katılacak. Öğrenciler bir yandan bienallerin rolünü ve amacını sorgularken bir yandan da serginin üreticisi olacak.

Küratöryel ekipten Kerem Piker, Cansu Cürgen ve Nizam Onur Sönmez; Venedik Mimarlık Bienali Türkiye Pavyonu Seçici Kurul üyeleri Prof. Dr. Arzu Erdem, Prof. Dr. Suha Özkan ve Prof. Dr. Uğur Tanyeli; Vardiya projesinin ve kitabın görsel tasarım ekibinden Okay Karadayılar ve Türkiye Pavyonu'nun koordinasyonunu yürüten İKSV Yurtdışı Projeler Yöneticisi Tuna Ortaylı Kazıcı; Vardiya projesini, projenin gündeme getirdiği soruları ve proje kapsamında yayımlanan Vardiya kitabını konuşmak üzere 7 Haziran Perşembe günü saat 18.30'da Yapı Kredi Kültür Sanat'ta bir araya geliyor.

Vardiya Kitap Söyleşisi
Mekan - Yapı Kredi Kültür Sanat - Loca
Tarih - 7 Haziran 2018, Perşembe
Saat - 18:30 - 20:30

#Venedik Mimarlık Bienali #Türkiye Pavyonu #16. Venedik Bienali Uluslararası Mimarlık Sergisi #Vardiya #Kerem Piker #Cansu Cürgen #Nizam Onur Sönmez #Arzu Erdem #Suha Özkan #Uğur Tanyeli #İKSV #Yapı Kredi Kültür Sanat


Sayfanın Başına Dön