VARDİYA
VARDİYA

VARDİYA

MİMARİ   26.09.2017

Dünyanın önde gelen mimarlık etkinliklerinden biri olan Venedik Bienali 16. Uluslararası Mimarlık Sergisi, 26 Mayıs - 25 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek. İKSV'nin koordinasyonunu yürüttüğü Türkiye Pavyonu'nda yer alacak proje ise iki aşamalı bir açık çağrı değerlendirmesi sonucunda seçici kurul tarafından belirlendi.

 

Venedik Bienali 16. Uluslararası Mimarlık Sergisi Türkiye Pavyonu'nda yer alacak "Vardiya" başlıklı projenin küratörlüğünü Kerem Piker üstleniyor. Cansu Cürgen, Yelta Köm, Nizam Onur Sönmez, Yağız Söylev ve Erdem Tüzün'ün küratör yardımcısı olarak yer aldığı Vardiya, geniş katılımlı bir proje olma iddiası taşıyor.

 

Vardiya

 

Vardiya, Venedik Bienali 16. Uluslararası Mimarlık Sergisi Türkiye Pavyonu içerisinde gerçekleştirilecek olan bir buluşma, karşılaşma ve mimari üretim programı ile mekansal düzenleme önerisi. Türkiye Pavyonu, bienal süresince vardiyalar halinde İKSV'nin konuğu olarak Venedik'e gelen mimarlık öğrencilerini, bienalin teması "Freespace / Serbestmekan" kavramından yola çıkarak ağırlamayı vadediyor. Vardiya kapsamında gerçekleştirilecek olan uluslararası bir çağrı sonucu seçilecek olan mimarlık lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin, bienal süresince sergileri gezmeleri, atölye çalışmalarına katılmaları ve farklı ortamlarda üretimlerde bulunmaları amaçlanıyor. Böylelikle bienal boyunca atölye çalışmaları, performanslar ve katılımcıların bireysel üretimleriyle ortaya konulacak ürünlerin zaman içerisinde gelişen, büyüyen ve zenginleşen bir sergi içeriği oluşturması hedefleniyor.

 

Türkiye Pavyonu'ndaki sergi, İKSV'nin koordinasyonunda, Schüco Türkiye ve VitrA'nın eş sponsorluğunda gerçekleştiriliyor. 

#Venedik Mimarlık Bienali #İKSV #Türkiye Pavyonu #Kerem Piker #Vardiya #Cansu Cürgen #Yelta Köm #Nizam Onur Sönmez #Yağız Söylev #Erdem Tüzün #VitrA #16. Venedik Bienali Uluslararası Mimarlık Sergisi


Sayfanın Başına Dön